Robert Kubica pojedzie w kolejnym wyścigu F1!

Dobre informacje dla polskich fanów Formuły 1. Kimi Raikkonen nie będzie gotowy do udziału w weekendzie wyścigowym na torze w Monzie, a to oznacza, że jego miejsce na liście startowej zajmie Robert Kubica.

Kimi Raikkonen zaraził się niedawno koronawirusem, dlatego nie mógł wystąpić w ubiegłotygodniowym wyścigu o Grand Prix Holandii. Jego miejsce zajął kierowca testowy Alfy Romeo Robert Kubica.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Polak zajął w tym wyścigu 15. miejsce. To był dla niego pierwszy występ w zawodach F1 od 2019 roku, kiedy był podstawowym kierowcą Williamsa. W zeszłym roku został kierowcą rezerwowym Alfy Romeo.

Jak się okazało, Raikkonen nie będzie mógł wystąpić także w najbliższy weekend. Już w piątek będą miały miejsce tradycyjne kwalifikacje, a w sobotę odbędą się trzy krótkie sprinty, które zadecydują o miejscach na starcie niedzielnego wyścigu.

Monza to jeden z ulubionych torów Roberta Kubicy. To tam Polak osiągnął pierwsze podium w karierze. W 2006 roku zajął trzecie miejsce tuż za legendarnym Michaelem Schumacherem oraz Kimim Raikkonenem. Dwa lata później również stanął na najniższym stopniu podium.

Po raz ostatni Kubica ścigał się na Monzie w 2019 roku, ale tam miał zdecydowanie najsłabszy bolid Williamsa i zajął odległe miejsce.

Najnowsze artykuły