Robert Makłowicz powiedział, jakie ma poglądy polityczne. Dla wielu mogą być zaskoczeniem

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Pisał m.in. dla tygodnika "Korso" i innych lokalnych tytułów na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Polecamy również

Robert Makłowicz jest coraz bardziej aktywny w mediach społecznościowych. Ma również swój kanał na YouTube. Znany podróżnik i krytyk kulinarny od czasu do czasu odpowiada, w ramach „Q&A”, na pytania swoich widzów i followersów. Podczas jednego z takich odcinków zdradził, jakie ma poglądy polityczne.

Robert Makłowicz – poglądy polityczne

Poglądy polityczne Roberta Makłowicza przez wiele lat stanowiły dla wielu zagadkę. Choć wiele razy, przy okazji swoich kulinarnych podróży, wspominał o własnej sympatii do kosmopolityzmu, to w kontekście Polski rzadko się w podobny sposób wypowiadał.

W końcu jednak wiemy, jakie poglądy polityczne ma Robert Makłowicz. Odpowiedzi na to pytanie pan Robert udzielił w majowym Q&A, poprzedzającym wybory prezydenckie. Jego wypowiedź nie wybrzmiała jednak dostatecznie w medialnym nurcie. Dlatego też przytaczamy ją w całości poniżej:

– Ja mogę tylko powiedzieć, za jakimi ideami jestem. Jestem za niedyskryminowaniem nikogo. Jestem za przywróceniem wspólnoty i żeby ten kraj był dobry dla wszystkich. Bo ten kraj to jesteśmy my – niezależnie od tego, jak bardzo byśmy się różnili – mówił Robert Makłowicz. Jak zatem widać, jego światopogląd jest raczej liberalny.

Makłowicz i polityka

Poglądy polityczne Roberta Makłowicza kształtowały się na przestrzeni dekad. Co prawda stronił w swoich programach w TVP od poruszania tego typu tematów. W jednym z epizodów mówił jednak o tym, jak bardzo niepodoba mu się podział Europy na państwa narodowe, który dokonał się w XIX wieku.

Krytyk nie udzielał poparcia konkretnym partiom politycznym czy kandydatom na głowę państwa. Warto natomiast zauważyć, że o dyskryminacji i równości powiedział niedługo po tym, jak prezydent Andrzej Duda zasugerował, że „LGBT to nie ludzie”. Te słowa wywołały kilka miesięcy temu spore kontrowersje. Jedni potępiali je wprost, a inni znani ludzie dawali tylko subtelne znaki, że głowa państwa nie powinna była pokusić się o taką wypowiedź.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnowsze informacje