Robert Makłowicz powiedział, jakie ma poglądy polityczne. Dla wielu mogą być zaskoczeniem

Robert Makłowicz jest coraz bardziej aktywny w mediach społecznościowych. Ma również swój kanał na YouTube. Znany podróżnik i krytyk kulinarny od czasu do czasu odpowiada, w ramach „Q&A”, na pytania swoich widzów i followersów. Podczas jednego z takich odcinków zdradził, jakie ma poglądy polityczne.

Robert Makłowicz – poglądy polityczne

Poglądy polityczne Roberta Makłowicza przez wiele lat stanowiły dla wielu zagadkę. Choć wiele razy, przy okazji swoich kulinarnych podróży, wspominał o własnej sympatii do kosmopolityzmu, to w kontekście Polski rzadko się w podobny sposób wypowiadał.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

W końcu jednak wiemy, jakie poglądy polityczne ma Robert Makłowicz. Odpowiedzi na to pytanie pan Robert udzielił w majowym Q&A, poprzedzającym wybory prezydenckie. Jego wypowiedź nie wybrzmiała jednak dostatecznie w medialnym nurcie. Dlatego też przytaczamy ją w całości poniżej:

– Ja mogę tylko powiedzieć, za jakimi ideami jestem. Jestem za niedyskryminowaniem nikogo. Jestem za przywróceniem wspólnoty i żeby ten kraj był dobry dla wszystkich. Bo ten kraj to jesteśmy my – niezależnie od tego, jak bardzo byśmy się różnili – mówił Robert Makłowicz. Jak zatem widać, jego światopogląd jest raczej liberalny.

Makłowicz i polityka

Poglądy polityczne Roberta Makłowicza kształtowały się na przestrzeni dekad. Co prawda stronił w swoich programach w TVP od poruszania tego typu tematów. W jednym z epizodów mówił jednak o tym, jak bardzo niepodoba mu się podział Europy na państwa narodowe, który dokonał się w XIX wieku.

Krytyk nie udzielał poparcia konkretnym partiom politycznym czy kandydatom na głowę państwa. Warto natomiast zauważyć, że o dyskryminacji i równości powiedział niedługo po tym, jak prezydent Andrzej Duda zasugerował, że „LGBT to nie ludzie”. Te słowa wywołały kilka miesięcy temu spore kontrowersje. Jedni potępiali je wprost, a inni znani ludzie dawali tylko subtelne znaki, że głowa państwa nie powinna była pokusić się o taką wypowiedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły