Strona głównaNews dniaRobert Makłowicz powiedział, jakie ma poglądy polityczne. Dla wielu mogą być zaskoczeniem

Robert Makłowicz powiedział, jakie ma poglądy polityczne. Dla wielu mogą być zaskoczeniem

Robert Makłowicz jest coraz bardziej aktywny w mediach społecznościowych. Ma również swój kanał na YouTube. Znany podróżnik i krytyk kulinarny od czasu do czasu odpowiada, w ramach „Q&A”, na pytania swoich widzów i followersów. Podczas jednego z takich odcinków zdradził, jakie ma poglądy polityczne.

Robert Makłowicz – poglądy polityczne

Poglądy polityczne Roberta Makłowicza przez wiele lat stanowiły dla wielu zagadkę. Choć wiele razy, przy okazji swoich kulinarnych podróży, wspominał o własnej sympatii do kosmopolityzmu, to w kontekście Polski rzadko się w podobny sposób wypowiadał.

W końcu jednak wiemy, jakie poglądy polityczne ma Robert Makłowicz. Odpowiedzi na to pytanie pan Robert udzielił w majowym Q&A, poprzedzającym wybory prezydenckie. Jego wypowiedź nie wybrzmiała jednak dostatecznie w medialnym nurcie. Dlatego też przytaczamy ją w całości poniżej:

– Ja mogę tylko powiedzieć, za jakimi ideami jestem. Jestem za niedyskryminowaniem nikogo. Jestem za przywróceniem wspólnoty i żeby ten kraj był dobry dla wszystkich. Bo ten kraj to jesteśmy my – niezależnie od tego, jak bardzo byśmy się różnili – mówił Robert Makłowicz. Jak zatem widać, jego światopogląd jest raczej liberalny.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Makłowicz i polityka

Poglądy polityczne Roberta Makłowicza kształtowały się na przestrzeni dekad. Co prawda stronił w swoich programach w TVP od poruszania tego typu tematów. W jednym z epizodów mówił jednak o tym, jak bardzo niepodoba mu się podział Europy na państwa narodowe, który dokonał się w XIX wieku.

Krytyk nie udzielał poparcia konkretnym partiom politycznym czy kandydatom na głowę państwa. Warto natomiast zauważyć, że o dyskryminacji i równości powiedział niedługo po tym, jak prezydent Andrzej Duda zasugerował, że „LGBT to nie ludzie”. Te słowa wywołały kilka miesięcy temu spore kontrowersje. Jedni potępiali je wprost, a inni znani ludzie dawali tylko subtelne znaki, że głowa państwa nie powinna była pokusić się o taką wypowiedź.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Giertych prześmiewczo uderza w Kaczyńskiego. „Jarku…”

Wczorajsza wiadomość o tym, że Joe Biden nie będzie ubiegał się o reelekcje i nie wystartuje w jesiennych...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy