Strona głównaMediaKłopoty Roberta Mazurka. Był legendą RMF FM, co dalej?

Kłopoty Roberta Mazurka. Był legendą RMF FM, co dalej?

Przed niemałym dylematem stanął Robert Mazurek – wieloletni dziennikarz radia RMF FM, a także ceniony publicysta. Od kilku miesięcy współtworzy między innymi z Krzysztofem Stanowskim Kanał Zero – medium internetowe, które błyskawicznie zyskało ogromną popularność. Najnowsze doniesienia na jego temat nie są optymistyczne. 

Niestety, Mazurek, przez lata uważany za jednego z najbardziej obiektywnych dziennikarzy politycznych w kraju, coraz częściej posądzany jest o „dryfowanie w stronę prawicy”. W prostej linii oznacza to jawne wspieranie konkretnego obozu politycznego.

Zarzuty te wysuwane są nie tylko przez polityków koalicji obecnie rządzącej, ale również masy internautów. Twór powołany do życia przez Stanowskiego nazywano nawet „pisowskim”. Należy jednak podkreślić, że zarzuty te często opierają się na przypuszczeniach, a nie na konkretnych dowodach.

Przyszłość Mazurka w RMF FM

Coraz głośniejsze są pogłoski o tym, że Robert Mazurek może pożegnać się z RMF FM, gdzie od lat przeprowadza poranne rozmowy, najczęściej z politykami. Choć były i są one cenione za bezstronność, dynamiczny przebieg i dogłębność, to niektórzy zaczynają dostrzegać zmiany w podejściu dziennikarza.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jemu samemu prawdopodobnie już nie zależy na pozostaniu w RMF-ie za wszelką cenę. Świadom jest zmian, jakie zachodzą w świecie mediów. Bez wątpienia doskonale zdaje sobie sprawę „w którą stronę wieje wiatr”. Jakie miałby mieć zatem plany na najbliższe lata? To oczywiste.

Nie jest tajemnicą, że media internetowe to przyszłość. Kanał Zero, którego Mazurek stał się częścią, to projekt bardzo dochodowy i przyszłościowy. Pod przewodnictwem przedsiębiorczego Krzysztofa Stanowskiego, youtubowe medium dynamicznie się rozwija, przyciągając coraz większą liczbę widzów. Mazurek, zdając sobie sprawę z potencjału, jaki niesie ze sobą internetowe dziennikarstwo, ma skupić swoje wysiłki właśnie na nim.

Robert Mazurek – między obiektywizmem a zarzutami

Robert Mazurek znalazł się w trudnej sytuacji. Z jednej strony, ma za sobą lata kariery, podczas której wypracował sobie opinię rzetelnego i obiektywnego dziennikarza. Z drugiej strony, zarzuty o stronniczość mogą wpływać na jego dalsze działania i wybory zawodowe. Czy zdecyduje się na całkowite przejście do mediów internetowych, rezygnując z tradycyjnych form dziennikarstwa? Czy może postara się odzyskać zaufanie tych, którzy wątpili w jego obiektywizm?

Przyszłość pokaże, jakie decyzje podejmie Robert Mazurek. Jedno jest pewne – świat mediów się zmienia, a dziennikarze muszą dostosowywać się do nowych realiów. Mazurek, będący świadomy tych zmian, ma przed sobą wiele możliwości. Niezależnie od tego, którą drogę wybierze, jego doświadczenie i umiejętności z pewnością będą cennym atutem w dynamicznie zmieniającym się krajobrazie medialnym.

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

„Lewy” wyśmiewany po najnowszym wywiadzie. „To Ania o tym decyduje”

Robert Lewandowski nie pomaga sobie kolejnymi wypowiedziami w obliczu "afery bachatowej". Wielu, najpewniej złośliwie, sugeruje romans żony "Lewego"...

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Ostatnie newsy