„Polska chce przejąć Ukrainę”. Skandaliczne słowa obiegły świat

Rosja atakuje Polskę, a rosyjska propaganda sięgnęła granic absurdu. Przewodniczący Dumy Federacji Rosyjskiej, Wiaczesław Wołodin oskarżył Wołodymyra Zełenskiego o „polonizm”.

Polityk zarzuca Zełenskiemu wyrzucanie z domów Ukraińców i zastępowaniu ich Polakami

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

– Stara się ich zastąpić polskimi migrantami, lojalnymi wobec nazistowskiego reżimu – powiedział dodając, że prezydent Ukrainy przeprowadza jej polonizację. 

Rosja atakuje Polskę i Ukrainę. Absurdalne oskarżenia

Zełenski prowadzi proces polonizacji swojego kraju, licząc na to, że w zamian jego panowie pozwolą mu dłużej utrzymać się u władzy – napisano w serwisie Telegram cytat z kremlowskiej agencji TASS.

Dalej polityk przekonywał, że Ukraina w rękach polskich jest na rękę USA i Unii Europejskiej. 

Na dowód i poparcie swoich słów, Wołodin przytoczył prawo ukraińskie, które w wielu przypadkach „zrównuje Polaków z Ukraińcami”. Prawa te dotyczą między innymi podobnych praw w edukacji, ochronie zdrowia, zatrudnieniu czy pomocy socjalnej. W całej tej wypowiedzi zapomniano jednak o zasadniczym punkcie, w którym nie dodano, że ukraińskie ustawy są odpowiedzią na zmiany jakie zaszły w Polsce, a dotyczyły przywilejów dla uciekających przed wojną Ukraińców.

Wołodin grzmiał, że Kijów „wypędza z domów Ukraińców” w regionach sumskim i czernichowskim.

– Władze starają się zastąpić ich polskimi migrantami, lojalnymi wobec neonazistowskiego reżimu – mówił Przewodniczący Dumy..

„Polska chce zająć Ukrainie Kresy Wschodnie”

Wołodin opowiadał, że często zastępuje się język rosyjski występujący w tamtych regionach na język polski, a prawosławni „nawracani są na katolicyzm”. 

Bliski współpracwnik Putina przekazał także wieści o tym, że powstał 25-tysięczny oddział Polaków i Litwinów, których celem jest zajęcie Zachodniej Ukrainy.

– Tymczasem sformowano 25-tysięczne siły zbrojne, złożone głównie z polskich i litewskich żołnierzy zbrojnych, gotowe do zajęcia Zachodniej Ukrainy. Polacy chcą odebrać to, co uważają za swoje historyczne ziemie – Kresy Wschodnie. Nie potrzebują na tych terenach obywateli Ukrainy – napisał w swojej publikacji Wiaczesław Wołodin.

We wpisie padło także wiele oskarżeń o imperialne zapędy Polski oraz zgodę i przyzwolenie na to USA oraz UE. 

– Zgodnie z ich ideologią” oraz imperialnymi ambicjami Polski na wojnie musi zginąć setki tysięcy Ukraińców. Wojna będzie prowadzona do ostatniego Ukraińca – podsumował Wołodin. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły