Sasin: za Tuska waloryzacja emerytur to 2 zł i 6 zł. My na stałe wprowadzamy „czternastkę”

Minister Jacek Sasin z partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w szczytowym momencie kampanii przed jesiennymi wyborami porównuje politykę emerytalną obecnego rządu z tą prowadzoną przez poprzedników, Platformę Obywatelską, z Donaldem Tuskiem na czele.

W swoim przekazie na Twitterze minister Sasin podkreśla, że za rządów Platformy Obywatelskiej waloryzacja rent i emerytur wynosiła zaledwie 2 złote i 6 złotych. Wskazuje tym samym na ograniczone wsparcie seniorów w tamtym okresie.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Sasin o waloryzacji emerytur

Jednakże, obecnie, za rządów PiS, emeryci mogą się cieszyć z oficjalnej wypłaty 14. emerytury po podpisie prezydenta. Jest to krok mający na celu znacząco wesprzeć osoby w podeszłym wieku.

Minister akcentuje, że obietnice wyborcze partii PiS dotyczące wsparcia seniorów zostały zrealizowane. Przez wypłatę 14. emerytury rząd zdecydowanie dotrzymuje danego słowa. Jest to ważny krok w kierunku poprawy warunków życia osób starszych.

Kampania wyborcza przed jesiennymi głosowaniami nabiera tempa, a porównania polityki emerytalnej między partiami stają się istotnym tematem dyskusji. Obywatele będą musieli dokładnie przeanalizować przedstawione argumenty i osiągnięcia obecnej władzy oraz opozycji, aby podjąć świadomą decyzję w wyborach.

POPULARNE DZIŚ: Sylwia Peretti omal nie zemdlała na pogrzebie syna. Nagranie wyciska łzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły