Marek Sawicki wystąpił wczoraj w programie „Gość Wydarzeń” emitowanym w telewizji Polsat. Poseł PSL wyraził pewną aprobatę dla poglądów Konfederacji, jednak nie ma zamiaru się z nią bratać.
Prowadzący program Bogdan Romanowski dopytywał Sawickiego, czy ten wyobraża sobie rozmowy z Konfederacją w kwestii przyszłego porozumienia. Odpowiedź Sawickiego była jednoznaczna.
Sawicki: Bliżej mi do Konfederacji
Sawicki szczerze wyznał, że jeżeli chodzi o jego prywatne poglądy, to bliżej mu do tych, które reprezentują Konfederaci, aniżeli do tych głoszonych przez Lewicę.
– Jeśli chodzi o kwestie związane z gospodarką i światopoglądem, to jest mi bliżej do Konfederacji niż do Lewicy Zandberga.
Były minister rolnictwa zapewnia, że koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050, czyli Trzecia Droga, jest bardzo stabilna. Ewentualne rozmowy z Konfederacją nie wchodzą w grę.
– Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby dało się utworzyć rząd bez Konfederacji.
.@SawickiMarek: Bliżej jest mi do Konfederacji, niż Lewicy Zandbergahttps://t.co/eMAnKo9HfQ
— PolsatNews.pl (@PolsatNewsPL) September 12, 2023
Popularne dzisiaj: