Sensacja! Mistrzowie olimpijscy przegrali z Czechami

Reprezentacja Francji przegrała 0:3 z Czechami w ćwierćfinale mistrzostw Europy w siatkówce. To wielka sensacja, ponieważ jeszcze nieco ponad miesiąc temu „Trójkolorowi” świętowali zdobycie złotego medalu olimpijskiego.

Od samego początku wczorajszy mecz wyglądał źle dla Francuzów. Zaczęli bardzo słabo, od czteropunktowej straty w pierwszym secie, której nie potrafili ani razu odrobić. W końcu przegrali 22:25.

Drugi set udowodnił, że nie był to przypadek. Czesi, a w szczególności Jan Handrava, grali znakomicie. Francuzi nie byli w stanie nawiązać równej walki i przegrali 19:25. Mistrzowie olimpijscy stanęli pod ścianą.

W trzeciej partii Francuzi podjęli walkę i gra była znacznie bardziej wyrównana. „Trójkolorowi” wyszli na trzypunktowe prowadzenie, ale potem znów przegrywali. W samej końcówce mieli nawet kilka piłek setowych, ale nie potrafili z nich skorzystać. Po długiej wymianie Czesi wygrali 34:32.

Tym samym doszło do wielkiej sensacji, mistrzowie olimpijscy zostali wyeliminowani przez Czechów, którzy powalczą o medale. Wcześniej do półfinału awansowała też Słowenia, która pokonała Chorwację.

Dziś do rywalizacji staną Polacy, którzy zmierzą się z Rosją. Początek meczu o godzinie 20:30.

Najnowsze informacje