Strona głównaGwiazdySiostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda „Świata według Kiepskich” przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas pogrzebu będącego świecką uroczystością, żegnali ją najbliżsi. Teraz głos na temat śmierci serialowej Halinki zabrała też jej rodzona siostra. Jaka choroba, a raczej uzależnienie, dosłownie i w przenośni wpędziło aktorkę do grobu?

Śmierć Kipiel-Sztuki była szokiem dla społeczeństwa, bowiem powszechnie lubiana i bardzo popularna aktorka w dniu odejścia z tego świata miała zaledwie 58-lat. W mediach od dawna krążyły plotki o jej problemach z mężczyznami czy alkoholem, lecz jowialna postać Halinki zakodowała w głowach odbiorców wesoły wizerunek kobiety.

Wielu kolegów z planu czy znajomych Kipiel-Sztuki zdołało już ją pożegnać. Szczególna więź łączyła ją z Renatą Pałys, czyli serialową Paździochową. Panie stanowiły o sile serialu przez 20 lat. Znały się jeszcze dłużej, więc ich więź była doprawdy wyjątkowa.

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki ujawnia prawdę

Bardzo ciepło Kipiel-Sztukę pożegnał też Okił Khamidov, wieloletni reżyser „Świata według Kiepskich”, który bardzo cenił sobie pracę z nią, podobnie zresztą jak reszta obsady. Teraz głos zabrała jeszcze bliższa jej osoba, czyli rodzona siostra, która nigdy nie lansowała się w błyskach fleszy skierowanych na Marzenę. W bardzo poruszającym poście pożegnała siostrę.

Zmarła dziś moja siostra… Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halinka Kiepska. Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać, bo większość to wie. Moja jedyna siostra i zawsze siostra. Jak byłam mała, zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu, kto mi krzywdę zrobił. Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli, żeby ktoś mnie skrzywdził. Mądra, inteligentna, uparta… Kocham Ciebie Marziś” – napisała siostra Kipiel-Sztuki w poście na Facebooku.

Dorota Kipiel, siostra Marzeny Kipiel-Sztuki
Dorota Kipiel, siostra Marzeny Kipiel-Sztuki

Choroba, która zabrała nam „Halinkę z Kiepskich”

Siostra Kipiel-Sztuki doskonale wiedziała o tym, co tak naprawdę doprowadziło aktorkę do poważnej choroby i co za tym idzie – śmierci. Miała nawet do niej żal, że niszczy swoje zdrowie w tak błahy i niemądry sposób.

Zmagała się ona bowiem z poważnym uzależnieniem od papierosów, w związku z czym chorowały jej płuca. Sympatyczna artystka potrafiła palić nawet trzy paczki dziennie! – Papierosy palę jeden za drugim. Trzy paczki dziennie. I to nie na balkonie, tylko w domu. Popielniczki mam dopasowane do mebli. Tak jak papierosy, są wszędzie: w łazience, kuchni, sypialni i pokoju – mówiła przed laty.

Kipiel-Sztuka zmarła w jednym z wałbrzyskich hospicjum. W kuluarach mówi się, że bezpośrednią przyczyną zgonu był nowotwór płuc. Szacuje się, że aż około 90 procent nowotworów płuc spowodowana jest paleniem papierosów, więc nie ma większych wątpliwości, co najmocniej przyczyniło się do jej śmierci.