Skra Bełchatów podała nazwisko nowego trenera. To doświadczony Serb

Slobodan Kovač będzie nowym trenerem Skry Bełchatów. 53-latek prowadzi także reprezentację Serbii, z którą zdobył w 2019 roku mistrzostwo Europy. W polskim klubie zastąpi Michała Gogola.

Kovač jako zawodnik zdobył m.in. mistrzostwo olimpijskie w Atenach w 2000 roku, ma na swoim koncie także dwa medale mistrzostw Europy. Grał w wielu klubach we Włoszech, Grecji czy Francji. W 2007 roku rozpoczął pracę trenera.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Jako szkoleniowiec pracował w kilku klubach z różnych krajów. Miał już okazję trenować Jastrzębski Węgiel. W latach 2014-2015 był selekcjonerem reprezentacji Iranu, z którym wygrał Igrzyska Azjatyckie, a od 2019 roku prowadzi też kadrę Serbii, z którą zdobył mistrzostwo Europy.

– Takiego trenera nie trzeba przedstawiać. Jest niezwykle utytułowany, z doświadczeniem. Prowadzi Serbię, czyli jeden z najlepszych zespołów w Europie, mimo tego, że nie grali na igrzyskach olimpijskich. W polskiej lidze ma dobre rozeznanie, pracował w Jastrzębskim Węglu, a także zawodnikami naszej kadry, czyli Aleksandrem Atanasijeviciem, czy Miladem Ebadipourem. Myślę, że to wszystko przełoży się na dobrą współpracę, zrozumienie i wyniki PGE Skry w przyszłym sezonie – powiedział prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

Choć Skra rozpocznie przygotowania do nowego sezonu już jutro, Kovač nie dołączy na razie do drużyny. Obecnie pracuje z reprezentacją Serbii, która we wrześniu będzie rywalizować o obronę tytułu mistrza Europy.

Skra Bełchatów zakończyła ostatni sezon Plus Ligi na 4. miejscu. Tytuł mistrza Polski trafił do drużyny ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Na podium znalazły się także Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk.

Najnowsze artykuły