Słaba forma Lewandowskiego. Hiszpańskie media biją na alarm

POPULARNE DZIŚ

Robert Lewandowski od kilku tygodni znajduje się w wyraźnie słabszej dyspozycji. Media w Hiszpanii szukają przyczyn takiego stanu rzeczy.

Lewandowski od początku nowego roku nie przypomina już siebie z rundy wiosennej. Polak dalej trafia do siatki, ale jego gra pozostawia sporo do życzenia.

Wczoraj Barcelona sensacyjnie poległa na wyjeździe z Almerią 0:1. Lewandowski zaliczył kolejne słabe zawody, praktycznie nie zagrażając bramce przeciwnika.

Sezon wchodzi właśnie w decydującą fazę. „Duma Katalonii” ma przed sobą arcyważny mecz z Realem Madryt, który może pozwolić Realowi zbliżyć się do największego rywala w tabeli. Dobra forma Lewandowskiego jest więc niezwykle potrzebna Barcelonie.

Hiszpańskie media alarmują

Katalońskie pismo „Mundo Deportivo” uważa, ze Lewandowski pada ofiarą systemu, jakim gra trener Xavi. Ich zdaniem 34-latek jest osamotniony w ataku i przez to nie ma tak wielu okazji do zdobycia bramki.

Xavi zaczyna rotować ustawieniem na boisku, co przekłada się na dyspozycję najlepszego polskiego piłkarza. Dodatkowo widoczny jest brak kontuzjowanych Pedriego i Ousmane’a Dembélé, z którymi „Lewy” świetnie rozumiał się na boisku.

Za wczorajszy występ z Almerią na Lewandowskiego znowu spadła ogromna krytyka. Prasa na Półwyspie Iberyjskim coraz częściej zwraca uwagę na dołek, w jakim niewątpliwie od jakiegoś czasu tkwi.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x