Stal Mielec prosi o wsparcie. Liczy się każda złotówka

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Fani Stali Mielec uruchomili w serwisie zrzutka.pl zbiórkę, dzięki której kibice mogą bezpośrednio wesprzeć klub, by ten mógł dalej funkcjonować. Cel to 1 000 000 zł. Po jednym dniu od uruchomienia zbiórki udało się zgromadzić niespełna 8 tys. zł. Rzecznik prasowy Stali, Kuba Zegarliński, potwierdził prawdziwość inicjatywy. 

Stal to najbardziej znany i utytułowany klub piłkarski z Podkarpacia. Mają na koncie m.in. 2 tytuły mistrza Polski. Ponadto przed laty mielczanie dumnie reprezentowali kraj w europejskich pucharach. Dwa sezony temu udało się – po ćwierć wieku nieobecności – ponownie powrócić do Ekstraklasy. Po zaciętej walce zespół utrzymał się w elicie w sezonie 2020/2021. W obecnym osiąga już znacznie lepsze wyniki. Niestety, sytuacja finansowa Klubu nie jest najlepsza. 

Stal Mielec liczy na wsparcie w serwisie Zrzutka. Celem milion złotych

„W 2020 roku, kiedy po 24 latach przerwy Stal Mielec wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej, miasto oszalało z radości. Niestety po ponad roku gry w Ekstraklasie Stali Mielec ponownie grozi likwidacja, jak w 1997 roku” – piszą organizatorzy zrzutki.

Zadłużenie i zobowiązania wobec piłkarzy i trenerów, które nowy zarząd „odziedziczył” po poprzednich włodarzach, nie pozwalają mieleckiej drużynie na normalne funkcjonowanie. Choć w Ekstraklasie udaje się punktować, to nad Stalą wciąż wisi widmo upadku. 

Stanowski w trakcie oglądania meczu Legia - Piast: - Co ja, k... robię ze swoim życiem?

Dlatego też Klub z miasta lotniczego ma nadzieję, że sytuację – choćby częściowo – uratuje akcja crowdfundingowa. Wcześniej Stal Mielec wystąpiła z prośbą o pożyczkę od miasta – niestety odpowiedź była odmowna. Zwolennikiem wsparcia lokalnej drużyny nie jest prezydent Jacek Wiśniewski. 

 

Miejmy nadzieję, że utytułowanemu klubowi uda się wyjść z tarapatów i bez obaw o swój dalszy los biało-niebiescy dokończą sezon, a także rozpoczną kolejny. Kolejny upadek Stali byłby ciosem prosto w serce dla dziesiątek tysięcy sympatyków drużyny w kraju i na świecie (spory fanclub Stali Mielec funkcjonuje chociażby w Nowym Jorku).