Strona głównaPolitykaStan zdrowia prezesa Kaczyńskiego. Są nowe informacje

Stan zdrowia prezesa Kaczyńskiego. Są nowe informacje

Sporo w ostatnich dniach mówi się o stanie zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Lider głównej partii opozycyjnej miał zaniemóc 9 czerwca, zatem w wieczór wyborczy. Politycy z jego frakcji długo na ten temat milczeli. Mamy najnowsze informacje na temat 74-letniego polityka. 

Przed pięcioma dniami Polską i Polakami szargały spore emocje. Miały bowiem miejsce wybory do Parlamentu Europejskiego. W teorii – wybory cieszące się najmniejszym zainteresowaniem Polaków. W praktyce jednak – walka szła o coś więcej, niż tylko o mandaty dla kandydatów na eurodeputowanych.

Polska z frekwencją 40,65 proc. uplasowała się na 18. miejscu wśród 27 krajów członkowskich. Zbliżony odsetek obywateli poszedł do urn w Finlandii (40,4 proc.), Słowenii (41,36 proc.) i Grecji (41,39 proc.) – podaje bankier.pl.

Co z Jarosławem Kaczyńskim? Stan zdrowia prezesa jest już jasny

Jak informowaliśmy, po ogłoszeniu wstępnych wyników gorzej poczuć miał się Jarosław Kaczyński. Według pierwszych doniesień, jakie dotarły do nas w niedzielę, interweniować miał Zespół Ratownictwa Medycznego.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Wydawało się zatem, że sprawa była poważna. Czyżby prezes Prawa i Sprawiedliwości tak bardzo przejął się pierwszą od 10 lat przegraną kampanią, że konieczna była interwencja medyków? Otóż nie. Co prawda – jak mówi nam jeden z członków sztabu wyborczego PiS – ZRM był na miejscu, również w pobliżu prezesa.

– Nie była wymagana interwencja medyczna. Prezes przysiadł, ale bynajmniej nie zasłabł, a już na pewno nie stracił przytomności. […] Szczerze mówiąc wątpię, że ogłoszenie exit pollów miało jakikolwiek wpływ na jego zachowanie. Niektórzy po prostu mogli tak to w pierwszej chwili odebrać – mówi redakcji mPress.pl działacz PiS.

Redakcja mPress poleca również:

Dagmara Kaźmierska w fatalnej sytuacji. Fani współczują i nie mogą uwierzyć

Wakacje w Paryżu, inne egzotyczne wyjazdy, brylowanie w mediach, status "królowej życia". Wszystko to już echa przeszłości. Dziś...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Medal? Trzeba być realistą

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Reprezentacja Polski w...

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Ostatnie newsy