Starzy Słowacy – o co chodzi? „To kwintesencja Ekstraklasy”

O co tak naprawdę chodzi z hasłem o starych Słowakach? Spopularyzowało się ono mniej więcej rok temu, gdy regularnie zaczęli używać go dziennikarze sportowego serwisu Weszlo.com.

Starzy Słowacy. Ich do polskiej ligi sprowadza się bardzo wielu. Zwłaszcza mniejsze kluby, najczęściej walczące o utrzymanie w najwyższej polskiej lidze piłkarskiej, nadzwyczaj często sięgają po graczy zza południowej granicy. W dodatku nierzadko ludzie ci mają ponad 30 lat.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Starzy Słowacy – o co chodzi?

Nazwę jednego z programów telewizji internetowej Weszlo – „Awantura o starych Słowaków” – wymyślił najprawdopodobniej Paweł Paczul. To młody, acz nadzwyczaj pewny siebie dziennikarz tegoż portalu.

Co ciekawe, mimo prześmiewczej tendencji, polskie kluby wciąż sprowadzają do siebie „starych Słowaków”. Mają oni zdecydowanie mniejsze oczekiwania finansowe, niż utalentowani zawodnicy z Polski. W dodatku bardzo chętnie przychodzą do naszej ligi, gdyż mogą w niej liczyć na zarobki nawet kilkukrotnie wyższe, niż w swojej rodzimej lidze.

Zwrot „starzy Słowacy” pojawia się w piłkarskiej debacie publicznej coraz częściej. Kibice chętnie używają go w odniesieniu do kolejnych „wzmocnień” polskich klubów, u których – mówiąc oględnie – się nie przelewa. Lub które po prostu chcą zaoszczędzić.

Najnowsze artykuły