Szczęsny zostanie zawieszony? Afery w Turynie ciąg dalszy

Juventus został niedawno ukarany odjęciem piętnastu punktów w ligowej tabeli. Wszystko przez nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych. Wszystko wskazuje na to, że kłopotów Juventusu nastąpi ciąg dalszy.

Juventus przez karę spadł na miejsce w środku tabeli i bardzo skomplikował sobie drogę prowadzącą do Ligi Mistrzów. Zawieszonych zostało też kilka decyzyjnych osób w klubie. To jednak nie koniec.

W 2020 podczas pandemii koronawirusa szefostwo „Starej Damy” wpisało w księgi rachunkowe, iż kilku piłkarzy zrzeka się pensji. W rzeczywistości wszyscy pomocni zawodnicy dostali kasę, ale po cichu. W wyniku tego poprawiono bilans finansowy klubu.

Szczęsny zawieszony?

Wśród graczy, którzy wzięli udział we wspomnianym procederze, jest ponoć reprezentant Polski Wojciech Szczęsny. Według dziennikarza Paolo Zilianiego wszyscy zamieszani muszą liczyć się nawet z miesięcznym zawieszeniem.

Spać spokojnie może za to portugalski gwiazdor Cristiano Ronaldo. Legendarny atakujący występował w Turynie w latach 2018-2021 i nie uczestniczył w zrzekaniu się wynagrodzenia.

Juventus przeżywa aktualnie jeden z trudniejszych okresów w historii klubów, a kłopoty tylko ulegają piętrzeniu. Najbliższe miesiące powinny okazać się niezwykle istotne w kontekście przyszłości rekordowego mistrza Italii.

0
Skomentuj ten artykułx