Szejkowie z Kataru kupią kolejny klub? Amna Al-Thani widziany na meczu Serie A

„La Reppublica” informuje, że katarscy szejkowie są zainteresowani kupnem nowego klubu. Chodzi o Salernitanę, która w ostatni weekend grała z AS Romą. Na trybunach był widziany Amna Al-Thani.

Salernitana musi zostać sprzedana do końca roku, ponieważ jest własnością Claudio Lotito, który jest również właścicielem Lazio. Serie A zabrania, żeby dwa kluby na jednym poziomie należały do jednego podmiotu, dlatego biznesmen został zobligowany od oddania beniaminka.

NIE PRZEGAP!

Brak postów do wyświetlenia

„La Reppublica” twierdzi, że najbliżej kupna klubu jest szejk Amna Al-Thani, daleki krewny właściciela PSG Nassera Al-Khelaifiego. Miliarder był obecny na trybunach podczas meczu Salernitany z Romą.

W porcie w Salerno od kilku dni cumują jachty należące do katarskiej rodziny królewskiej. Jej członkowie wypoczywali ostatnio na Capri. Niewykluczone, że Amna Al-Thani chce wykorzystać pobyt we Włoszech do sfinalizowania umowy.

Do tej pory najgłośniej w kwestii kupna Salernitany mówiło się o Bein Zayed International, które miało wcześniej kupić Newcastle United, ale ostatecznie tak się nie stało. Zainteresowany ma być także prezes Leeds United i właściciel Eleven Sports Andrea Radrizzani.

W Salernitanie występuje obecnie Polak Paweł Jaroszyński, który jest wypożyczony z Genoi z obowiązkiem wykupu po zakończeniu obecnego sezonu. Zespół z Salerno rozpoczął sezon od dwóch porażek.

Najnowsze artykuły