Szok we Francji. Filar kadry kończy reprezentacyjną karierę w wieku 29 lat

Zaskakującą decyzję podjął dzisiaj Raphaël Varane. Środkowy obrońca zrezygnował z dalszej gry w reprezentacji Francji.

Varane przez lata był istną podporą „Trójkolorowych”. Z kadrą sięgnął po mistrzostwo świata w 2018 roku, a na zakończonym niedawno mundialu w Katarze wraz z kolegami doszedł aż do finału, przegrywając w nim dopiero po rzutach karnych.

O swojej decyzji zaledwie 29-letni piłkarz poinformował za pomocą Instagrama, na którym umieścił emocjonalny post. Jego kawałek możecie przeczytać poniżej.

Varane żegna się z reprezentacją

„Reprezentowanie kraju przez tyle lat było dla mnie zaszczytem. Czułem dumę, gdy mogłem założyć koszulkę reprezentacji Francji. Gdy to robiłem, czułem obowiązek, by zawsze dawać z siebie jak najwięcej. Robiłem to z miłości i ciągle dążyłem do wygrywania. Nad zakończeniem kariery w kadrze myślałem od jakiegoś czasu. Zdecydowałem, że teraz nastał dobry moment, aby to ogłosić” – napisał Varane.

Obrońca Manchesteru United w reprezentacji zanotował aż 93 występy. Debiutował w marcu 2013 roku w meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Gruzji. Wraz z kadrą był na czterech dużych turniejach. Euro 2016 ominął z powodu kontuzji mięśniowej.

Od początku do końca jego kariery w kadrze pieczę nad nią sprawował selekcjoner Didier Deschmaps, któremu Varane także podziękował we wspomnianym wpisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx