Oficjalnie: Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. TVP Sport podaje powód

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Dlaczego Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020? TVP Sport podała oficjalnie powód takiej decyzji. Jak się okazało, 70-letni komentator ma problemy natury emocjonalnej. Czyżby związane z falą krytyki, jaka spłynęła na niego w trakcie kończących się mistrzostw? 

Tuż przed finałem Euro 2020, w którym zobaczymy starcie Anglia – Włochy, w przestrzeni medialnej pojawiła się zaskakująca wiadomość. Meczu o złoto nie skomentuje dla TVP Dariusz Szpakowski. Czyli komentator, który przez ostatnich kilkadziesiąt lat (z krótkimi przerwami) komentuje „wszystko”. A już na pewno wszystko, co związane z piłką reprezentacyjną. 

Wiemy, jaki jest stan zdrowia Dariusza Szpakowskiego. Komentator odsunięty od finału Euro 2020

Dlaczego Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020? Powód jest już jasny

Powód takiej decyzji podał na swoim profilu na Twitterze Marek Szkolnikowski – szef TVP Sport. Jak się okazało, pogłoski o złym samopoczuciu komentatora były prawdziwe. Nie były to jednak problemy – jak sądzono – ze zdrowiem fizycznym. Szkolnikowski wyjaśnił natomiast, że ostatni okres był dla Dariusza Szpakowskiego bardzo trudny pod względem emocjonalnym. Dlatego przyda mu się odpoczynek.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Szpakowski nie skomentuje w TVP piłki nożnej przez dłuższy czas. – Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na mikrofonie słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk – przekazał szef TVP Sport. 

Powód decyzji jest jak najbardziej zrozumiały. Jednakże dla wielu osób, które śledzą karierę Dariusza Szpakowskiego, może być zaskakujący. Przez lata był on bowiem bardzo odporny na krytykę i uważał uwagi dotyczące jego pracy za niesłuszne. Być może mowa o problemach w życiu prywatnym, czego się nie dowiemy i nie powinniśmy nawet dociekać. W każdym razie panu Dariuszowi życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności. 

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...