„Szykują się do ataku na Polskę”. Wagnerowcy rekrutują najemników

Równolegle z ćwiczeniami wojskowymi na Białorusi trwa wciąż nabór najemników do Grupy Wagnera. Według ukraińskiego Centrum Narodowego Oporu, nowo pozyskani mają być gotowi do przeprowadzenia akcji i misji na terenie Polski i Litwy.

Eksperci powołujący się na bezpośrednie źródła w białoruskiej armii twierdzą, że rekrutacja odbywa się wśród emerytowanych wojskowych. Szkolenie rekrutów ma być przeprowadzone przez instruktorów Grupy Wagnera. Po odbyciu szkolenia nastąpić ma podpisanie umowy na służbę.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Ukraińskie Centrum Narodowego Oporu jest zdania, że w trakcie rekrutacji jednym z warunków jest ten mówiący o gotowości brania udziału w misjach prowadzonych na terytorium krajów ościennych w tym w szczególności Polski i Litwy.

Ruchy Grupy Wagnera, widoczny ciężki sprzęt

Najnowsze doniesienia mówią o przybyciu 11. kolumny Grupy Wagnera, którą wykryto na trasie P43, na odcinku Kryczów-Czerników. Tu też wykryto pojawiający się ciężki sprzęt w tym sześć pojazdów opancerzonych „Czekan”, oraz UAZ-Patriot. W kolumnie jechało także 11 ciężarówek z naczepami.

Informacje nie są jeszcze w pełni potwierdzone, jednak wynika z nich że na terenie baz polowych Białorusi przebywa kilka tysięcy najemników Prigożyna.

„Według naszych szacunków liczba najemników na Białorusi wynosi już 3450-3650 osób. Wszystkie konwoje dotarły do obozu namiotowego we wsi Tsel koło Osypowicz. Szacunek opiera się na liczbie sprzętu, który przybył na Białoruś i którego przybycie zostało potwierdzone” – poinformowano w „Białoruskim Gajunie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły