Tadeusz Sznuk otrzymał szokującą informację. To dramat legendy „1 z 10”

Ola Niziołek
Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

Tadeusz Sznuk to człowiek, którego doskonale zna lub przynajmniej kojarzy już kilka pokoleń Polaków. Prowadzący „1 z 10” na antenie TVP, już od blisko trzech dekad, stał się niewątpliwie twarzą tego teleturnieju. Nadszedł jednak moment, w którym otrzymał informację, która niemal zbiła go z nóg.

Rzadko piszemy o prowadzącym „Jeden z dziesięciu”. Pan Sznuk nie jest bowiem postacią mającą jakiekolwiek „parcie na szkło”. Nie pozwala dziennikarzom wchodzić sobie na głowę i nie za często udziela wywiadów. Skupia się na swojej pracy, która już od 1994 roku jest dla niego głównym zajęciem.

Mowa oczywiście o prowadzeniu „1 z 10”. Bodaj najpopularniejszego teleturnieju w kraju. Jeśli oczywiście wziąć uwagę ostatnich 30 lat, a nie ostatnich kilka.

Gdy TVP to ogłosi, widzowie oszaleją z radości. Chodzi o "Ranczo"

Tak jak wspominamy, twarzą popularnego wiedzowego show TVP, Tadeusz Sznuk jest od wielu lat. Gdyby poprowadził je jeszcze przez 3 lata, osiągnąłby okrągły jubileusz 30-lecia. W telewizji nie ma jednak łatwo. 78-letni prowadzący wprost powiedział o tym, co omal nie spotkało go po wielu latach nienagannej pracy w Telewizji Publicznej.

Te informacje niemal zbiły Tadeusza Sznuka z nóg. Cios w plecy ze strony TVP

Wyszło bowiem na jaw, o czym pisał m.in. serwis WP Książki, że Sznuk był o krok od utraty posady w TVP. Co więcej, wybrano już nawet następcę – nie bójmy się tego określenia – żywej legendy programu „1 z 10”. Kiedy miało to miejsce?

Chyba już wiemy, co ukrywał Michał Szpak. Ten wpis wyjaśnia wszystko?

Informację tę ujawnił w swojej książce pt. „Kultowe teleturnieje” Roman Czejarek. Co więcej, głos zabrał sam zainteresowany. Jak przyznał Sznuk – wie, że kilka lat temu chciano „podziękować mu za współpracę” przy programie „1 z 10”. Wie również, że wyprodukowano próbny odcinek z niedoszłym następcą w roli twarzy programu. Nie doczekał się on jednak premiery. Najpewniej efekty nie były – kolokwialnie rzecz ujmując – oszałamiające. Skąd Sznuk o wszystkim wie? 

– Taka tajemnica zbyt długo mimo wszystko się nie utrzyma. Zawsze prędzej czy później ktoś coś powie. Ale nie wiem, kto to był – skomentował całą sprawę i osobę niedoszłego następcy Tadeusz Sznuk. Jednakże wieści o tym, że TVP chce ot tak „pozbyć się” wzbudzającego ogromną sympatię widzów prowadzącego, osobiście bardzo zabolały Sznuka. Tym bardziej, że przez dekady wykonuje swe obowiązki perfekcyjnie. Co więcej, właśnie okazało się, że losy prowadzącego warzyły się przy kilku zmianach prezesów TVP, o czym nikt dotąd nie wiedział!

11 KOMENTARZE

guest
11 komentarzy
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
Jolka
17 dni temu

A wy sobie orty poprawcie.
Taki gigant medialby-wstyd

Iwona
Iwona
17 dni temu

Losy się ważą. Warzy się zupa

Gsgshsgsg
Gsgshsgsg
17 dni temu
Odpowiedz do  Iwona

Brak merytorycznych argumentów – przyczepię się do ortografii.
P. S. Prowadzący to klasa. Nikt go nie zastąpi!

Ostatnia edycja 17 dni temu przez Gsgshsgsg
Shotei
Shotei
16 dni temu
Odpowiedz do  Gsgshsgsg

Tak, faktycznie – wymaganie od redaktorów, żeby pisali beż błędów ortograficznych to „czepianie się”. Gratuluję. O tempora! O mores!

Danuta
Danuta
16 dni temu

Jak długo Pan Sznuk chce pracować? Lada moment skończy 79 lat, czas odpocząć i zrobić miejsce młodym.

Karolina
Karolina
16 dni temu
Odpowiedz do  Danuta

A niech pracuje ile chce. Nie wyobrażam sobie tego teleturnieju bez niego. W tym lub w następnym roku znowu będę jego zawodniczką i dobrze by było gdybym znów mogła spotkać się z panem Sznukiem.

Krzysztof
Krzysztof
16 dni temu
Odpowiedz do  Danuta

Jakim młodym, młodych nie ma, naprodukował system edukacji analfabetów co skrzętnie pokazuje teleturniej 1 z 10

Allozaur1
Allozaur1
16 dni temu

Tadeusz Sznuk to jedyna osoba która może prowadzić ten teleturniej , bo prowadzi ten teleturniej bardzo dobrze

Ewa
Ewa
16 dni temu
Odpowiedz do  Allozaur1

Pan Sznuk jest super, ale gdybym ja prowadziła jeden teleturniej przez 30 lat, to także byłabym super.
A swoją drogą to rzeczywiście czas przejść na emeryturę i zwolnić miejsce młodym, którzy muszą pracować, bo mają na utrzymaniu dzieci.

Rowernik
Rowernik
16 dni temu

Kto pisze te teksty?! Czytamy: „rzecz ujmując kolokwialnie: oszałamiający” oraz ” losy waRZyły się”. Oszalamiający efekt to wyrażenie kolokwialne? Waga – ważyć się, nie „warzyć się”!

Ewa
Ewa
16 dni temu

Same ploty i to z błędami. Żadnych konkretów. Kto to redaguje. Naprawdę nie ma ciekawszych tematów niż ploty?

11
0
Skomentuj ten artykułx
()
x