To koniec. Lewandowski podjął decyzję w sprawie gry w reprezentacji

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski w wywiadzie dla Eleven Sports zdradził, kiedy ma zamiar zakończyć karierę w kadrze.

Robert Lewandowski bardzo rzadko udziela wywiadów, w których nie gryzie się w język. Tak było jednak w rozmowie ze znanym dziennikarzem sportowym Mateuszem Święcickim.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Napastnik Barcelony skomentował między innymi temat „afery premiowej”, wyjaśniając, że polscy piłkarze wcale nie pokłócili się o pieniądze. Takie bowiem informacje od miesięcy krążą w mediach.

Lewandowski ma na swoim karku już 35 lat i mimo świetnej formy fizycznej i znakomitego przygotowania do gry, jakim zawsze mógł chwalić się nasz najlepszy napastnik, to koniec jego kariery nieubłaganie nadciąga.

Decyzja o końcu kariery przed mistrzostwami Europy

Kiedy „Lewy” zakończy karierę w reprezentacji Polski? Na pewno nie będzie trwała ona jeszcze przez wiele lat. Ten czas należy liczyć raczej w miesiącach. Kilkunastu, może kilkudziesięciu.

– Mam już 35 lat i takie myśli się pojawiają. Decyzję o końcu kariery w reprezentacji podejmę przed mistrzostwami Europy w Niemczech – powiedział Lewandowski, wyraźnie sugerując, że być może jego koniec w kadrze nastąpi po tym turnieju.

Najlepszy piłkarz świata według FIFA w latach 2020 i 2021 przyznał, że łączenie gry w klubie i w reprezentacji jest dla niego trudnym zadaniem, zwłaszcza że ma już swoje lata.

Ile Lewandowski znaczy dla kadry?

Kariera Lewandowskiego w kadrze pod względem liczb może imponować. Rozegrał on z orzełkiem na piersi 142 mecze, czyli najwięcej w historii. Strzeli w nich również najwięcej bramek w dziejach, bowiem aż 79.

Z drugiej strony Lewandowskiemu często zarzucało się, że nie potrafi wziąć na siebie odpowiedzialności w trudnych chwilach i nie jest prawdziwym kapitanem zespołu. Dyskusja o tym, czy powinien nosić opaskę kapitańską, toczy się wśród kibiców od lat.

Ile tak naprawdę „RL9” znaczył dla polskiego futbolu, powinniśmy jednak dowiedzieć się, gdy ten już zawiesi buty na kołku.

Najnowsze artykuły