Była gwiazda Polsatu zastąpi Elżbietę Jaworowicz w TVP? „To będzie historyczna zmiana”

Doniesienia na temat – nie bójmy się tego słowa – historycznych zmian w TVP obiegają w ostatnich dniach media. Mająca rzekomo udać się na zasłużoną emeryturę Elżbieta Jaworowicz opuści swoją „Sprawę dla reportera”. Kto ją zastąpi w roli prowadzącej „Sprawę dla reportera”?

Jaworowicz stworzyła legendarny program. Który zresztą z czasem stał się swego rodzaju show. Zwłaszcza w chwili, w której do grona jego stałych gości dołączył np. mecenas Piotr Kaszewiak. Sprawa dla reportera to najdłużej emitowany program reportersko-interwencyjny w Polsce.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Widzowie mogli obejrzeć jego pilotażowy odcinek już w 1983 roku. Nieprzerwanie prowadziła go właśnie Jaworowicz, dziś już zbliżająca się do tysiąca odcinków. Do tej liczby na pewno jednak nie „dojedzie”. Program zniknie, a może… ktoś zastąpi słynną dziennikarkę?

Kto zastąpi Jaworowicz? Była gwiazda Polsatu przymierzana do „Sprawy dla Reportera”

Jeżeli spełnią się medialne doniesienia na temat odejścia Jaworowicz z TVP, jej miejsce miałaby zająć wieloletnia gwiazda Polsatu – Katarzyna Dowbor. Dyrektorzy programowi Telewizji Polskiej mają widzieć w niej podobną charakterystykę interakcji z ludźmi. 

Ona również przez lata jeździła po „zwykłych domach”, także pochylała się nad problemami rodzin żyjących w niedostatku czy też borykających się z typowymi dla polskiej prowincji problemami. Wykazuje też wysoki poziom empatii. Z programu Nasz nowy dom do Sprawy dla reportera? Dlaczego nie!

Ponadto Dowbor jest o 13 lat młodsza od Elżbiety Jaworowicz. Zwolniona niedawno z Polsatu prowadząca ma obecnie 64 lata, Jaworowicz zaś – 77. 

Najnowsze artykuły