Tomasz Grodzki: Mamy prawo się obawiać, że PiS zrobi wszystko, aby nie oddać władzy

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zabrał głos w sprawie najnowszego pomysłu PiS. Partia proponuje bowiem zmiany w liczeniu głosów podczas wyborów.

Kaczyński poinformował ostatnio, że chciałby wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących liczenia głosów w komisjach wyborczych. Oprócz tego prezes zaproponował powołanie tzw. korpusu ochrony wyborów, formacji mającej liczyć około 60 tysięcy osób, które miałyby za zadanie „przypilnować”, aby proces wyborczy przebiegał bez zakłóceń i fałszerstw. Kaczyński wprost zarzucił możliwość popełnienia takowych przez opozycję w wielkich miastach.

– Nasi przeciwnicy już dzisiaj mówią, że jeżeli przegrają wybory to będą sfałszowane. A co to oznacza? Że sami chcą fałszować. Pamiętajcie, że wybory są organizowane w Polsce przez samorządy, a kto ma najwięcej samorządów? Ta druga strona niestety, szczególnie w dużych miastach – mówił przed kilkoma dniami przywódca.

Tomasz Grodzki: Mamy prawo się obawiać

– Wydaje mi się, że ten pomysł po pierwsze – wpisuje się w całą gamę pomysłów – mam nadzieję, że nie do końca realizowanych – które mają zapewnić Prawu i Sprawiedliwości zwycięstwo. Ktoś, kto liczył głosy w komisjach wyborczych, a wielu posłów, radnych, polityków pracuje w tych komisjach, wie, że ten pomysł oznacza, iż nawet w niezbyt wielkiej komisji głosy będą liczone do rana, więc wyniki będziemy mieli znacznie później – powiedział marszałek Senatu.

– Uważam, że trzeba to ponownie przemyśleć, bo przypomnę, że to tu, w Senacie, powołano Obywatelską Kontrolę Wyborów. To raczej my mamy prawo się obawiać, że PiS zrobi wszystko, aby nie oddać władzy, mając do dyspozycji Pegasusa, używanego nielegalnie, służby, Sąd Najwyższy itd. – stwierdził polityk opozycji, nadmieniając, że propozycje PiS ocenia jednoznacznie negatywnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx