Tomasz Lis broni Sikorskiego. Zwrócił się do premiera w języku rosyjskim

Tomasz Lis nie przestaje zaskakiwać. Były naczelny tygodnika Newsweek postanowił odpowiedzieć na tweeta Mateusza Morawieckiego w języku rosyjskim.

Wszystko odbyło się w kontekście kontrowersyjnego wpisu Radosława Sikorskiego. Przypomnijmy, że polityk Platformy Obywatelskiej pod zdjęciem, na którym widać skutek wybuchu na gazociągu Nord Stream 2 napisał: „Thank You, USA”. To wykorzystał rosyjski dyplomata, który podziękował Sikorskiemu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Przeczytaj również: Mateusz Morawiecki: Radosław Sikorski skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy

Pod wpisem Mateusza Morawiecki postanowił udzielić się Tomasz Lis. Były dziennikarz TVP i były naczelny Newsweeka odpowiedział premierowi w języku rosyjskim. Poniżej zamieszczamy tego tweeta.

Na tym jednak Tomasz Lis nie poprzestał. Na swoim profilu twitterowym zamieścił wpis użytkowniczki Ania Dalidec, która również zaatakowała premiera Morawieckiego.

– Dość tych oszczerstw. Radosław Sikorski i Anne applebaum zrobili niesamowitą robotę w sprawie Ukrainy.
Gość (Mateusz Morawiecki – przyp. red.), który się politycznie mizia z Le Pen, Orbanem, Salvinim, który wprowadza nam wschodni system (propaganda, kłamstwo, niszczenie sądów i mediów) ma czelność pisać takie tweety.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx