Strona głównaOpinieTomasz Lis o debacie Bidena z Trumpem: Sklerotyk kontra idiota

Tomasz Lis o debacie Bidena z Trumpem: Sklerotyk kontra idiota

W Stanach Zjednoczonych odbyła się pierwsza debata wyborcza pomiędzy obecnym prezydentem USA Joe Bidenem a kandydatem na to stanowisko Donaldem Trumpem – byłą głową państwa. Publiczną rozmowę obu panów nie omieszkał skomentować czołowy polski dziennikarz, Tomasz Lis.

Debata odbyła się wczoraj w studiu telewizji CNN w Atlancie i trwała półtorej godziny. W studiu, w którym gościli obaj politycy, nie było publiczności. Zarówno Biden, jak i Trump nie mogli korzystać z przygotowanych wcześniej notatek. Poruszali kwestię gospodarki, inflacji, aborcji czy chociażby tego, co obecnie dzieje się w Strefie Gazy.

Lis ostro o prezydencie i kandydacie

W Stanach Zjednoczonych wydaje się, że w oczach opinii publicznej lepiej wypadł Donald Trump. Patrząc na opinie na naszym polskim podwórku, to zdaniem Tomasza Lisa, zarówno Biden jak i Trump zaprezentowali się beznadziejnie, jednak obecnemu prezydentowi dostało się trochę mocniej.

„Fatalna debata Bidena. Demokraci w Ameryce mają ogromny problem. Sklerotyk kontra idiota, przestępca i kłamca. Taki wybór stoi przed Ameryką, która, tak dziś wygląda, może wybrać tego drugiego” – napisał Lis na portalu X.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Trzeba wspomnieć, że była to najwcześniejsza debata przedwyborcza w historii, ponieważ zwykle przeprowadza ją się jesienią. Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 5 listopada, a więc za ponad cztery miesiące.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Będzie tragedia? Probierz powiedział, co szykuje na mecz z Francją

Dla nas - mecz "o nic". Choć niektórzy nazywają go walką o honor. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na...

Policja apeluje do wszystkich Polaków. Koniecznie zastrzeż swój PESEL

Policja wystosowała bardzo ważny apel do wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przepisy, które weszły w życie z...

Romans? Hiszpańskie media o tym, co robi Lewandowska. Koniec spekulacji

To bardzo gorący okres dla Anny Lewandowskiej, a przy okazji jej męża - Roberta, ze względu na domniemany...

Ostatnie newsy