Tomasz Lis po śmierci Urbana. Szokujące słowa wieloletniego szefa „Newsweeka”

POPULARNE DZIŚ

Jerzy Urban to postać, którą przez wiele lat kojarzyła właściwie każda osoba choć trochę interesująca się polską polityką. Tak obecną, jak i tą z czasów transformacji ustrojowej czy kilka lat wcześniej – gdy w naszym kraju panował stan wojenny.

W poniedziałek Polskę obiegły informacje o śmierci Jerzego Urbana – dziennikarza, publicysty, a w latach 80. rzecznika komunistycznego reżimu Wojciecha Jaruzelskiego.

Tomasz Lis o Jerzym Urbanie

Urban – co oczywiste – w związku ze swoją przeszłością, a także skrajnie kontrowersyjnymi publikacjami w tygodniku „NIE” już po 89. roku – był postacią budzącą emocje. Jedni cenili jego dystans do siebie i oryginalne poczucie humoru. Inni z kolei nie potrafili zapomnieć mu, że regularnie okłamywał Polaków w czasach PRL-u.

Nie zważając na przeszłość Jerzego Urbana, po jego śmierci głos zabrał Tomasz Lis. Dziennikarz, który swoją karierę rozpoczynał właśnie „przy okazji” ustrojowych przemian w naszym kraju. Nawiązał co prawda do niechlubnych wycinków z życia zmarłego publicysty, lecz jednak określił go… postacią wybitną.

– Zmarł Jerzy Urban. Jako rzecznik Jaruzelskiego nie do obrony, ale jako dziennikarz piszący, człowiek wybitny. Jedno z najlepszych powojennych piór w Polsce – napisał Tomasz Lis.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x