Tomasz Lis skomentował zdjęcie Klepackiej z Zillmann. Zaskoczył wszystkich

Zofia Klepacka i Katarzyna Zillmann pokazały się dziś na wspólnym, przyjacielskim zdjęciu z Igrzysk Tokio 2020. Fakt ten skomentował Tomasz Lis, który – mówiąc oględnie – do Klepackiej nie pała zbytnią sympatią. Co ciekawe, odniósł się do postawy windsurferki pozytywnie. 

Zarówno Zillmann, jak i Klepacka są reprezentantkami Polski. Reprezentują nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Nie byłoby zatem nic dziwnego w tym, że zamieszczają w sieci wspólne zdjęcie. Dla środowisk lewicowych było to jednak nie lada zaskoczenie. Uznawali bowiem, że – skoro Zofia Klepacka ma prawicowe poglądy – bez wątpienia jest homofobką. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Prawda okazała się jednak zgoła inna. Klepacka po raz kolejny udowodniła, że nie jest tak uprzedzona do niektórych zjawisk, jak wielu ludziom się wydaje. Stanęła obok srebrnej medalistki – wioślarki Katarzyny Zillmann – do wspólnego zdjęcia. Następnie zamieściła je w mediach społecznościowych. Ponadto okrasiła je wymownym opisem i gratulacjami zarówno dla Zillmann, jak i jej koleżanek z teamu. 

Tomasz Lis pochwalił Zofię Klepacką

– Sport ponad wszystko. Brawo Kasia i cała załoga za srebro dla Polski! – napisała Zofia Klepacka. Na taką postawę polskiej windsurferki zareagował Tomasz Lis. 

Nie było się do czego przyczepić, zatem naczelny „Newsweeka”… do nieczego się nie przyczepił. – Miłe gratulacje Zofii Klepackiej dla wioślarek, w tym Katarzyny Zillmann. Proste, koleżeńskie, w sportowym, drużynowym duchu – skomentował sytuację Lis.

I choć to dziennikarz uznawany jest za narwanego i zatwardziałego w swoich przekonaniach, to tym razem w Klepacką – mimo wszystko – chcą uderzać jego fani. Zwłaszcza ci epatujący tęczowymi flagami w swoch twitterowych profilach. 

I cyk wybielamy homofobię – odpowiedział na wpis Tomasza Lisa jeden z jego followersów. Dziennikarz nie zareagował jednak na tę zaczepkę. 

Najnowsze artykuły