Tomasz Lis: Ukraińcy mają przepraszać Polaków? A może Polacy przeproszą Żydów

Tomasz Lis znów wygłosił niepopularną w niektórych środowiskach opinię. Odniósł się do żądań wysuwanych wobec Ukraińców, jakie w ostatnich dniach znów obiegały opinię publiczną. Mowa o oficjalnym przeproszeniu narodu polskiego za rzeź wołyńską przez ukraińskie władze.

Choć od koszmaru, który wschodni sąsiedzi zgotowali naszym przodkom na Wołyniu minęło już 80 lat, rany wciąż się nie zabliźniły. Wielu – szczególnie reprezentujących prawicowe poglądy – uważa wręcz, że fakt iż Kijów wciąż nie uznał winy narodu ukraińskiego i unika wystosowania przeprosin drogą dyplomatyczną, to przejaw braku szacunku do Polaków. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Przy okazji wspomnianej, 80. rocznicy rzezi wołyńskiej znów mnożyły się apele. Jeśli nie do naszego rządu, by ten wystąpił o stanowisko Kijowa, to do Wołodymyra Zełenskiego i jego ludzi. „Przeproście za Wołyń” stało się jedną z najpopularniejszych fraz w social mediach.

Tomasz Lis: Wołyń? Polacy powinni przeprosić za Jedwabne

W tego typu spory często włącza się Tomasz Lis – jeden z najpopularniejszych publicystów w Polsce. Dziennikarz, który przez dekadę szefował polskiej edycji „Newsweeka”, a także prowadził swój autorski program „Tomasz Lis na żywo”.

Dziś codziennie komentuje bieżące sprawy na swoim twitterowym koncie. Jeden z jego najnowszych wpisów – co stało się już normą – wywołał skrajne emocje. Nie chce on bowiem skupiać się na krzywdach, jakie Ukraińcy wyrządzili Polakom. Sugeruje natomiast, byśmy to my zdobyli się na przeprosimy: wobec Żydów oraz Czechów i Słowaków.

– Skoro tyle o przepraszaniu, to przypominam tylko, że jutro rocznica spalenia przez Polaków Żydów z Jedwabnego, a w sierpniu 55 rocznica udziału Wojska Polskiego w inwazji na Czechosłowację. W kwestii przeprosin jestem symetrystą – skomentował Tomasz Lis.

Najnowsze artykuły