Trzaskowski lansuje się na tragedii? Mocne słowa prezydenta Warszawy

Wiceszef PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że do akcji „Pilnuję Wyborów” zgłosilo się już blisko 27 tysięcy obywateli. Polityk stwierdził także, że w związku ze sprawą pani Joanny, lekarze w Warszawie otrzymają zalecenia  „żeby wiedzieli jak się w takiej sytuacji zachowywać, dlatego że to lekarz musi być blisko pacjenta, pacjentki, a nie funkcjonariusz państwowy”.

Rafał Trzaskowski wraz z posłami Sławomirem Nitrasem, Krzysztofem Truskolaskim i Robertem Tyszkiewiczem zaprezentowali się w Łomży na Starym Rynku gdzie wygłosili szereg płomiennych przemowień zahaczając rownież o najnowsze tematy. Najważniejszym tematem były jesienne wybory parlamenatrne. Nie zabrakło jednak innych tematów. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

– Dla nas to jest sprawa niesłychanie istotna, żeby zapewnić, żeby najbliższe wybory były w pełni wolne, w pełni demokratyczne i żeby zapewnić, żeby wybory były pilnowane — mówił Trzaskowski. Dodał, że Polska jest demokratycznym krajem z silnym obywatelksim społeczeństwem. 

Rafał Trzaskowski chwali akcję „Pilnuję Wyborów”

Trzaskowski pochwalił się rownież sukcesem akcji „Pilnuję Wyborów”, do której zgłosio się do tej pory 27 tys. obywateli w całej Polsce. 

– Te wybory są tym, czy nadal będziemy mogli żyć w wolnym państwie, w którym państwo jest po to, żeby wspierać obywateli, czy będziemy żyli w państwie, w którym funkcjonariusze państwa, policjanci, będą używani do tego, żeby przede wszystkim ingerować w naszą wolność — mówił Trzaskowski i dodał, że „pisowska władza” może próbowac wysyłać policję do kontrolowania przebiegu wyborów. 

Wspomniał także o dość ostatnio głośnej sprawie pani Joanny. Poinformował, że wydał zalecenia dla lekarzy w Warszawie, żeby „wiedzieli jak się w takiej sytuacji zachowywać”.

– Dlatego, że to lekarz musi być blisko pacjenta, blisko pacjentki, a nie funkcjonariusz państwowy — grzmial z mównicy Trzaskowski. 

Polityk KO zachęcał do patrzenia władzy na ręce.

– Musimy być w każdej komisji wyborczej, musimy zapewnić, żeby nikogo nie kusiło z funkcjonariuszy pisowskich do tego, żeby ewentualnie w sposób nieuprawniony wpływać na bieg wyborów, bo te wybory są absolutnie fundamentalne i dlatego potrzebujemy obywateli i obywatelek, żeby nas w tym procesie wspomogli — zaznaczył.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły