Turcja zgłasza chęć zorganizowania Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku. „Zależy nam, aby Stambuł stał się miastem sportowym”

Za dziewięć dni rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, tymczasem Turcja zapowiedziała chęć zorganizowania najważniejszej imprezy sportowej w 2036 roku. Miastem gospodarzem miałby być Stambuł.

Turecka metropolia chciała już zorganizować Igrzyska w 2020 roku, ale wtedy ta kandydatura została przegłosowana i gospodarzem zostało wybrane Tokio. Pandemia koronawirusa sprawiła, że impreza została przeniesiona na 2021 rok i odbędzie się bez udziału kibiców.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Turcy nie zrezygnowali z chęci goszczenia Olimpiady i zamierzają ubiegać się o przyznanie Stambułowi prawa do zorganizowania imprezy w 2036 roku. O planach poinformował wczoraj burmistrz metropolii Ekrem Imamoglu.

Zależy nam, aby Stambuł stał się miastem sportowym. Chcemy przygotować się na igrzyska olimpijskie. Współpracujemy z naszym Komitetem Olimpijskim i innymi podmiotami – powiedział Imamoglu.

Burmistrz Stambułu powiedział też o tym, że miasto ma przygotowane różne projekty, które mają na celu ułatwienie lokalnej ludności dostępu do poszczególnych obiektów sportowych, jednak nie podał w tej kwestii szczegółów.

W 2024 roku Igrzyska Olimpijskie będą organizowane przez Paryż, a w 2028 przez Los Angeles. Decyzja o tym, kto będzie gospodarzem imprezy w 2032 roku, zostanie ogłoszona 21 lipca. Największe szanse ma australijskie Brisbane.

Najnowsze artykuły