Strona głównaSportTokio 2020Turcja zgłasza chęć zorganizowania Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku. "Zależy nam, aby...

Turcja zgłasza chęć zorganizowania Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku. „Zależy nam, aby Stambuł stał się miastem sportowym”

Za dziewięć dni rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, tymczasem Turcja zapowiedziała chęć zorganizowania najważniejszej imprezy sportowej w 2036 roku. Miastem gospodarzem miałby być Stambuł.

Turecka metropolia chciała już zorganizować Igrzyska w 2020 roku, ale wtedy ta kandydatura została przegłosowana i gospodarzem zostało wybrane Tokio. Pandemia koronawirusa sprawiła, że impreza została przeniesiona na 2021 rok i odbędzie się bez udziału kibiców.

Turcy nie zrezygnowali z chęci goszczenia Olimpiady i zamierzają ubiegać się o przyznanie Stambułowi prawa do zorganizowania imprezy w 2036 roku. O planach poinformował wczoraj burmistrz metropolii Ekrem Imamoglu.

[irp posts=”1986″ name=”PKOl podał nazwiska chorążych reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Zależy nam, aby Stambuł stał się miastem sportowym. Chcemy przygotować się na igrzyska olimpijskie. Współpracujemy z naszym Komitetem Olimpijskim i innymi podmiotami – powiedział Imamoglu.

Burmistrz Stambułu powiedział też o tym, że miasto ma przygotowane różne projekty, które mają na celu ułatwienie lokalnej ludności dostępu do poszczególnych obiektów sportowych, jednak nie podał w tej kwestii szczegółów.

W 2024 roku Igrzyska Olimpijskie będą organizowane przez Paryż, a w 2028 przez Los Angeles. Decyzja o tym, kto będzie gospodarzem imprezy w 2032 roku, zostanie ogłoszona 21 lipca. Największe szanse ma australijskie Brisbane.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy