„Tusk jawnie realizuje interesy Niemiec”. Polityk PiS nie przebiera w słowach!

Donald Tusk – właściwie już wprost – posądzany jest o to, że działa w interesie nie własnego kraju, a rządu w Berlinie. Taką tezę postawił dziś nie anonimowy użytkownik Twittera czy postronny obywatel w innym serwisie społeczościowym, a wieloletni polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz eurodeputowany z ramienia partii rządzącej – Zbigniew Kuźmiuk. Czy były premier odniesie się do tych słów? 

Dopiero w przyszłym roku przyjdzie nam zagłosować w wyborach parlamentarnych. Kampania najwyraźniej trwa już jednak na całego. Politycy coraz częściej „idą na noże”. Tym jednak razem padły zarzuty, które – gdyby okazały się prawdziwe – mogłyby znaleźć swój finał przed Trybunałem Stanu RP. 

Tomasz Lis: Kaczyński uważa, że jest atakowany jak ksiądz Popiełuszko

Kim jest Kuźmiuk?

Przytoczmy polityczną karierę Zbigniewa Kuźmiuka z ostatnich lat. W styczniu 2011 wszedł w skład komitetu politycznego PiS. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku został wybrany do Sejmu z listy tej partii (otrzymał 29 233 głosów). W 2014 z ramienia PiS uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W 2019 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję na kolejną kadencję Europarlamentu.

Kuźmiuk: Tusk jawnie próbuje realizować politykę Niemiec

Bardzo bezpośrednia publikacja pojawiła się dziś w portalu wPolityce.pl. Na łamach tegoż portalu Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany wybrany przed trzema laty z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wprost sugeruje, iż Donald Tusk jest człowiekiem kooperującym z obcym państwem. Konkretnie: realizuje interesy Niemiec w Polsce. 

– Tusk i jego polityczni koledzy mówią i robią wszystko, aby działać w interesie Niemiec i to coraz bardziej otwarcie – przekazał w swojej, znacznie dłuższej publikacji, prominentny polityk. Kuźmiuk nawiązał także do sprawy reparacji wojennych, jakich Polska miałaby dobiegać się od Niemiec. Prezes Jarosław Kaczyński mówi o tym w kontekście 1 września – a więc rocznicy ataku Niemiec na nasz kraj.

Zbigniew Kuźmiuk

– […] Bardzo wyraźny jest także sprzeciw Tuska w sprawie reparacji, tuż po zapowiedzi prezesa PiS, że 1 września tego roku zostanie opublikowana pierwsza część raportu w sprawie reparacji od Niemiec za zniszczenia z II wojny światowej, na konferencji prasowej powiedział on, że jest zaniepokojony tą perspektywą” i dodał, że „są to fantazje i dyrdymały” – skwitował Zbigniew Kuźmiuk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx