Tusk może być zdruzgotany. Bolesne zderzenie z rzeczywistością

Ola Niziołek
Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

Donald Tusk otrzymał właśnie informacje, które całkowicie krzyżują jego plany, snute już na kilka lat przed powrotem do krajowej polityki. Były premier nie przypuszczał, że może dojść do aż takiej katastrofy.

Zanim opuścił kraj w obliczu kompromitującej jego rząd afery podsłuchowej, niemal co wybory zgarniał pełną pulę. Platforma Obywatelska miała większość w Sejmie, a stanowisko prezydenta piastował z ramienia tejże partii Bronisław Komorowski. Tusk był wówczas najpotężniejszym politykiem w kraju.

Nietypowe pytanie Kidawy-Błońskiej do premiera Morawieckiego. Chodzi oczywiście o inflację

Z zazdrością patrzyli na to konserwatyści, który dwoili się i troili, a i tak zawsze wygrywała Platforma. Lecz przed siedmioma laty role się odwróciły. Teraz to obecna opozycja jest na tyle nieporadna, że nie potrafi zatrzymać PiS-u w żaden sposób. W dodatku właśnie nadeszły wieści, które prawdopodobnie utwierdzą Donalda Tuska w przekonaniu, że koniec jego „projektu” jest bliski.

Tusk mało znaczący? Nowe informacje nie postawiają złudzeń

Dla tak ambitnego polityka, jakim jest Donald Tusk, takie wieści to prawdziwy dramat.

Bo inną sprawą jest zostać pokonanym czy przegrywać w sondażach z przedstawicielem wrogiej partii. Inną natomiast zostanie „odsuniętym w cień” w ugrupowaniu, którego miał być przecież niekwestionowanym liderem. Materiał wideo zamieszczony poniżej wyjaśnia wszystko. 

Wyborcy PO, której Tusk jest przecież „ojcem założycielem” i wieloletnią twarzą, zdecydowanie wolą dziś Rafała Trzaskowskiego. Zobacz nagranie:

0
Skomentuj ten artykułx