TVN jednak bez koncesji? Znany prawnik: nie jestem optymistą, Bruksela nic nie zrobi

Znany prawnik, a zarazem znawca prawa spółek handlowych, prof. Stanisław Sołtysiński, nie ma dobrych przeczuć w kwestii przyszłości telewizji TVN i TVN24. Wiele wskazuje na to, że stacje te faktycznie mogą pozostać bez koncesji. 

Koncesja dla TVN to temat, który już od kilku miesięcy elektryzuje opinię publiczną. Początkowo wydawało się, że rząd tylko straszy wrogą stację i w ostatnim momencie prawo do nadawania zostanie przyznane. Wszystko trwa jednak niepokojąco długo. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

TVN i TVN24 bez koncesji?

Widzowie stacji pocieszali się tym, że ewentualny atak na TVN powstrzymają instytucje europejskie – np. Komisja Europejska. Prof. Sołtysiński przekonuje jednak, że niekoniecznie tak się stanie. PiS chce bowiem wdrożyć ustawę bliźniaczą do tych obowiązujących w innych krajach – m.in. we Francji czy w Niemczech. A z jej zapisów wynikało będzie, że aby TVN i TVN24 nadal mogły nadawać, potrzebne będą natychmiastowe zmiany narodowości kapitału w strukturze właścicielskiej. 

Przypomnijmy, że grupa posłów PiS nagle złożyła w nocy projekt nowelizacji ustawy, która może zostać wykorzystana przeciwko telewizji TVN. Wszystkie kanały do niego należące mogą być zagrożone utratą koncesji.

Koncesja dla TVN24 – Bruksela nie pomoże

Telewizja TVN zostanie bez koncesji, jeśli obecny rząd naprawdę mocno się uprze. A na razie zapowiada się na to, że tak właśnie będzie. 

– Uważam, że można liczyć się z kolejnymi niespodziankami i atakiem na kolejnych frontach. To może dotyczyć także innych mediów – powiedział Onetowi znany prawnik.

Ekspert nie spodziewa się żadnych „nadzwyczajnych reakcji instytucji europejskich”. – Często jest tak, że wielkie podmioty gospodarcze lubią pomstować na sytuację, która się dzieje i równocześnie nie podejmują żadnych działań – wyjaśnia profesor Sołtysiński.

  1. Boniek odniósł się do odsunięcia Dariusza Szpakowskiego. „Dla mnie jesteś nr 1”
  2. „Tomasz Lis, Fakty TVN, witam państwa”. Zaskakujący wpis Tomasza Lisa
  3. Donald Tusk znalazł się w dramatycznej sytuacji. „To może go totalnie załamać”
  4. Wojciech Cejrowski skomentował powrót Tuska i jego przemówienie

Najnowsze artykuły