Będzie piekło na polskiej granicy. TVP Info odkryło, co planuje Łukaszenka

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią nadal pozostaje pod kontrolą polskich służb. Wszystko wskazuje jednak na to, że napór ze wschodu będzie coraz mocniejszy. TVP Info ujawniło dziś, że agresywni migranci są wspierani sprzętowo przez reżim Łukaszenki. 

Nie żyje kolejny polski policjant. "Odszedł na wieczną służbę"

Od kilku tygodni polska Straż Graniczna musi czuwać dzień i noc, by strzec polskich granic od wschodu przed hordami nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu. Rząd w Warszawie nie ma wątpliwości, że to reżim Łukaszenki, wespół z Moskwą, wypchnął imigrantów pod granicę z Polską, która jest jednocześnie wschodnią granicą UE. 

Putin zwrócił się do Polski. Grozi palcem ws. sytuacji na granicy

Sytuacja na granicy się zaogni? TVP Info ujawnia wstrząsające szczegóły

Mińsk i Moskwa umywają ręce. Nie chcą przyznać się do tego, że w jakikolwiek sposób przyłożyli rękę do kryzysu, jaki panuje obecnie przy polskiej granicy. Szybko wyszło jednak na jaw, że – najprawdopodobniej – Łukaszenka dostarcza forsującym polską granicę ludziom niebezpieczne przedmioty, a nawet broń. 

Piotr Zelt stanie przed sądem. Bolesne echa ataku na Straż Graniczną

We wtorek przebywający na terenie Białorusi migranci próbowali przedrzeć się przez granicę, obrzucając polskich funkcjonariuszy m.in. granatami hukowymi. Jak informuje niezależny białoruski portal Nexta, tej samej broni używały służby Aleksandra Łukaszenki do tłumienia pokojowym manifestacji w 2020 roku – podaje TVP Info.

Czy wschodni sąsiedzi chcą zaognić sytuację na granicy? Wszystko na to wskazuje. Jeśli w pierwszym etapie kryzysu migracyjnego na polską stronę lecą granaty hukowe i kamienie, co będzie za kolejnych kilka tygodni? Pewne jest jedno: powyżej mamy niezbity dowód na to, że Mińsk maczał palce w „zbrojeniu” agresywnej części migrantów.