TVP rozważa pozew. Telewizja wPolsce24 może mieć spore kłopoty

Telewizja Polska nie wyklucza podjęcia kroków prawnych wobec wPolsce24. Nowa stacja, w której zobaczyć możemy wiele twarzy znanych z „poprzedniej” TVP miałaby odpowiedzieć za bezprawne wykorzystanie formatu.

Media sprzyjające Prawu i Sprawiedliwości po jesiennych wyborach parlamentarnych zaczęły przeżywać rozkwit. Wierny elektorat ugrupowania dowodzonego przez Jarosława Kaczyńskiego nie ogląda już TVP, niemal siłowo przejętego przez nową władzę.

Gigantyczne wzrosty zaliczyła chociażby Telewizja Republika. Chwali się, że dziś rywalizuje już jak równy z równym m.in. z TVN24, TVP Info czy Polsatem News. Spore ambicje ma też telewizja wPolsce24. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że niedługo po powołaniu jej do życia, właścicielom przyjdzie mierzyć się z kłopotami natury prawnej.

TVP pozwie wPolsce24 za program Michała Adamczyka?

Spodziewane kłopoty wydawcy wPolsce24 wynikają z tego, że w niedzielę wyemitowano na antenie stacji pilotażowy odcinek programu „Strefy starcia Michała Adamczyka”.

Sęk w tym, że format ten – pod niemal identyczną nazwą – emitowany był do niedawna na antenie TVP. Choć oczywiście dla redaktora Adamczyka w Telewizji Polskiej nie ma dziś miejsca, to obecne władze przy Woronicza mogą nie na żarty pognębić nowo powstałego konkurenta. Głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel TVP.

Zapytany o to, czy Telewizja Polska podejmie kroki prawne wobec wPolsce24, odpowiedział ze nie jest to wykluczone. – Analizujemy każdą taką sprawę, rozważamy różne scenariusze – dowiedzieli się dziennikarze portalu Wirtualnemedia.pl od przedstawiciela działu komunikacji korporacyjnej TVP.

Strefa Starcia wPolsce24 TVP pozew

Zresztą – co widać na powyższym obrazku – nie tylko nazwa łudząco przypomina tę, której używano w TVP. Również oprawa studia i szata graficzna wygląda jak żywcem przeklejona z TVP Info. Jak do sprawy podejdą prawnicy „publicznej”? Czas pokaże.

POPULARNE DZIŚ