Tych aktorów z „Rancza” nie ma już z nami. Jako ostatni odszedł F. Pieczka [LISTA]

Jako ostatni odszedł 94-letni Franciszek Pieczka. Jednakże przed nim umierali znacznie młodsi aktorzy, którzy wcielali się w mniej lub bardziej znaczące role w serialu „Ranczo”. Powspominajmy ich wszystkich – w końcu dziś Dzień Wszystkich Świętych.

Przez dekadę TVP emitowała serial „Ranczo„. Prace nad nim zakończono dość nagle, co bardzo nie spodobało się fanom produkcji. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiała się masa spekulacji na temat możliwego powrotu „Rancza”. Nad inicjatywą zawisła jednak swoista klątwa.

Albowiem masowo umierać zaczęli nie tylko czołowi aktorzy, ale i osoby związane z produkcją czy scenarzysta – Andrzej Grembowicz. To właśnie po jego śmierci większość osób mających jeszcze nadzieję na wznowienie prac nad serialem porzuciła wszelkie nadzieje. Nazywano go „ojcem tego sukcesu”.

„Ranczo” już nie wróci. Oto aktorzy z serialu, którzy nie żyją

Jako ostatnia wstrząsnęła nami śmierć Franciszka Pieczki. Niezwykle sympatyczny, charakterystyczny aktor odszedł w wieku 94 lat. Przed nim jednak odeszła masa innych osób współtworzących przez lata serial „Ranczo”.

Zaczniemy od postaci nieoczywistej, gdyż pojawia się ona bodaj w tylko jednym odcinku.

#1 Danuta Szaflarska – babcia Lucy

To właśnie po niej Lucy Wilska odziedziczyła dworek w Wilkowyjach. Babcia przyśniła się Amerykance, gdy ta postanowiła spędzić noc w zaniedbanym jeszcze wówczas domu. 

Danuta Szflarska

#2 Andrzej Grembowicz

Polski pisarz i scenarzysta. Był autorem również scenariuszu serialu „Ranczo”.

#3 Paweł Nowisz

Chłop, który zabrał głos podczas wilkowyjskiej sondy ulicznej redaktora Witebskiego.

Paweł Nowisz

#4 Paweł Królikowski

Jedna z głównych postaci serialu „Ranczo”. W pierwszych seriach mający problemy z alkoholem, podupadły artysta. W kolejnych – kochający mąż Lucy i ojciec dziecka, którego się doczekali. Aktor zmarł w styczniu 2020 r.

Paweł Królikowski

#5 Franciszek Pieczka

Bodaj najbardziej sympatyczna w oczach widzów postać serialu. Jeden z bywalców ławeczki przed sklepem Krystyny Więcławskiej. Wcielał się w rolę Stacha Japycza.

Franciszek Pieczka Ranczo wszystkich świętych

#6 Danuta Dunkowska

Turystka z Niemiec. Kojarzona ze sceny, w której próbuje porozumieć się w różnych językach z obsługą jedynego we wsi sklepu spożywczego. Wówczas znajomością języków obcych popisała się Solejukowa.

Danuta Dunkowska Ranczo śmierć

#7 Marek Frąckowiak

Gangster, przedstawiciel mafii który w jednym z odcinków zjawił się w Wilkowyjach.

Jeff Butcher

Jerry. Amerykanin, pracownik ambasady. Nieszczęśliwie zakochany w Lucy. Wyjechał z Wilkowyj zaraz po tym, jak uznał, że Lucy będzie bardziej odpowiednią kobietą dla Kusego. W kolejnych seriach wracał do wsi.

Ranczo Jerry