Strona głównaLGBT+Tytuł Miss Holandii został przyznany mężczyźnie? "Byłem Rikiem, teraz jestem kobietą"

Tytuł Miss Holandii został przyznany mężczyźnie? „Byłem Rikiem, teraz jestem kobietą”

Media w Polsce i na całym świecie obiegają nietypowe informacje z Holandii. Mianowicie tytuł Miss Holandii zdobyła Rekkie Valeri Kollé. Zmianę płci transseksualna dziś miss rozpoczęła w wieku 11 lat. To wtedy zapadła decyzja o wdrożeniu terapii hormonalnej.

Nawet w postępowych Niderlandach wyniki konkursu na najpiękniejszą kobietę w kraju wzbudziły spore zaskoczenie. Nie może zatem dziwić, że był to prawdziwy szok dla mieszkańców innych, szczególnie środkowo-wschodnich państw. 

Miss Holandii to mężczyzna? Rikkie Valeri Kollé to 22-letnia osoba trans

Transpłciowa Rikkie Valeri Kollé wygrała wybory Miss Holandii 2023. Jest to pierwszy w historii Europy przypadek, w którym osoba po zmianie płci zdobywa ten tytuł.

Przynajmniej jeśli mowa o najpopularniejszym, kobiecym plebiscycie Miss. Rikkie zabrała głos tuż po tym, jak ogłoszono wyniki. Nie kryła ogromnego poruszenia. Nie tylko ze względu na fakt zajęcia 1. miejsca, ale i dlatego, że bez wątpienia przetarła pewne szlaki.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Kiedy byłem małym Rikiem i ujawniłem się jako transseksualista, nie było to łatwe dla wszystkich – mówiła w rozmowie z organizatorami Kollé. Teraz będzie ona reprezentować swój kraj w konkursie Miss Universe. 

– Chciałabym wstawić się za wszystkim małymi Rikami, którzy zostali odrzuceni przez swoje rodziny, aby mogli stać się tym, kim chcą być – skwitowała Valeri Kollé, dodając otuchy innym osobom queer oraz reprezentującymi środowiska LGBT+.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy