Tytuł Miss Holandii został przyznany mężczyźnie? „Byłem Rikiem, teraz jestem kobietą”

Media w Polsce i na całym świecie obiegają nietypowe informacje z Holandii. Mianowicie tytuł Miss Holandii zdobyła Rekkie Valeri Kollé. Zmianę płci transseksualna dziś miss rozpoczęła w wieku 11 lat. To wtedy zapadła decyzja o wdrożeniu terapii hormonalnej.

Nawet w postępowych Niderlandach wyniki konkursu na najpiękniejszą kobietę w kraju wzbudziły spore zaskoczenie. Nie może zatem dziwić, że był to prawdziwy szok dla mieszkańców innych, szczególnie środkowo-wschodnich państw. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Miss Holandii to mężczyzna? Rikkie Valeri Kollé to 22-letnia osoba trans

Transpłciowa Rikkie Valeri Kollé wygrała wybory Miss Holandii 2023. Jest to pierwszy w historii Europy przypadek, w którym osoba po zmianie płci zdobywa ten tytuł.

Przynajmniej jeśli mowa o najpopularniejszym, kobiecym plebiscycie Miss. Rikkie zabrała głos tuż po tym, jak ogłoszono wyniki. Nie kryła ogromnego poruszenia. Nie tylko ze względu na fakt zajęcia 1. miejsca, ale i dlatego, że bez wątpienia przetarła pewne szlaki.

– Kiedy byłem małym Rikiem i ujawniłem się jako transseksualista, nie było to łatwe dla wszystkich – mówiła w rozmowie z organizatorami Kollé. Teraz będzie ona reprezentować swój kraj w konkursie Miss Universe. 

– Chciałabym wstawić się za wszystkim małymi Rikami, którzy zostali odrzuceni przez swoje rodziny, aby mogli stać się tym, kim chcą być – skwitowała Valeri Kollé, dodając otuchy innym osobom queer oraz reprezentującymi środowiska LGBT+.

Najnowsze artykuły