Premier Węgier wkracza do gry. Skierował do Polaków piękne słowa

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Premier Węgier Viktor Orban skomentował kryzys na granicy Polski z Białorusią i w pełni poparł politykę polskiego rządu. Potwierdził ponadto, że Budapeszt pozostaje w dobrych stosunkach z frakcją Jarosława Kaczyńskiego. 

Rządy Polski i Węgier nie są tymi, które ślepo wdrażają wytyczne Brukseli. To dlatego tak dużo mówi się o uniosceptycznym usposobieniu zarówno Viktora Orbana, jak i rządu Zjednoczonej Prawicy w Polsce oraz Jarosława Kaczyńskiego

Dziś tematem numer jeden jest kryzys na granicy polsko-białoruskiej, gdzie gromadzą się tysiące nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu. Polska Straż Graniczna, armia oraz policja odpierają napór. Środowiska lewicowo-liberalne upierają się jednak, że należy ich wszystkich wpuścić do kraju, gdyż chcą oni jedynie przedostać się do Niemiec. 

"Franciszek Pieczka gaśnie". Wiemy, co dolega aktorowi

Viktor Orban: pełne poparcie dla polityki Kaczyńskiego

Innego zdania są jednak europejscy sojusznicy rządu Zjednoczonej Prawicy. Podczas dzisiejszego przemówienia premier Viktor Orban poparł Polskę, która strzeże swoich granic. Zauważył ponadto, że partia Jarosława Kaczyńskiego uczestniczy w „reorganizacji europejskiej prawicy”. 

"Franciszek Pieczka gaśnie". Wiemy, co dolega aktorowi

Szef Fideszu miał najpewniej na myśli m.in. odchodzenie od – modnej w ostatnich latach – polityki otwartych granic. Przywódca Węgier nie zgadza się z narracją narzucaną przez wielu polityków opozycji w Polsce, którzy mówią, że „najpierw należy uchodźców wpuścić, a później weryfikować, kim są”. 

– Popieramy Polaków i prezesa Kaczyńskiego w reorganizacji europejskiej prawicy – powiedział dziś Viktor Orban.

REDAKCJA POLECA RÓWNIEŻ: 

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...