Strona głównaInne publikacjeVital Heynen: "Nie dam gwarancji wyniku"

Vital Heynen: „Nie dam gwarancji wyniku”

Dziś o godzinie 17:30 reprezentacja Polski w siatkówce zainauguruje mistrzostwa Europy meczem z Portugalią. Ostatniego wywiadu „Sportowym Faktom” przed turniejem udzielił selekcjoner Biało-Czerwonych Vital Heynen.

Belg został zapytany o to, jak drużyna zareagowała po nieudanych igrzyskach olimpijskich. Po raz piaty z rzędu Polacy odpadli w ćwierćfinale, choć obecnie bronią tytułu mistrza świata. Trener przyznał, że zawodnicy mocno to przeżyli.

– Szczerze mówiąc, nie wiem, jak się „naprawia” drużynę po takim rozczarowaniu jak Tokio. Uważam, że to niemal niemożliwe. Startujemy z niskiego pułapu, bo przez trzy lata pracowaliśmy, żeby osiągnąć cel, medal igrzysk olimpijskich, i to się nam nie udało. A teraz, zaledwie po miesiącu, mamy kolejny ważny turniej. Nie da się całkowicie zapomnieć o Tokio i iść dalej, igrzyska siedzą w nas zbyt głęboko. O wyniku, który chcemy osiągnąć w mistrzostwach Europy, nie rozmawiamy – przyznał szczerze Heynen.

– Nie dam gwarancji wyniku, poziomu sportowego, nie powiem, że w oczach zawodników będzie ogień. Jestem natomiast pod wrażeniem podejścia chłopaków. Myślałem, że atmosfera siądzie, ale ta jest zaskakująco dobra. Pierwszego dnia zgrupowania w Spale rozmawialiśmy o igrzyskach. Wyłożyliśmy karty na stół. Każdy powiedział, co mu leży na sercu, spisał swoje myśli. Zrzuciliśmy ciężar, który każdy z nas dźwigał, i zabraliśmy się do pracy. Poprosiłem wszystkich tylko o jedno – żebyśmy pokazali, że jesteśmy drużyną – dodał Belg.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Heynen powiedział, że obecnie ma największy kryzys odkąd został selekcjonerem reprezentacji Polski. Wyniki nie bronią kadry, ale z drugiej strony szkoleniowiec uważa, że atmosfera w kadrze jest lepsza, niż zakładał. Zawodnicy mają poczucie jedności.

– Nie będę mówił o celach na turniej, o medalach. W naszej sytuacji to nie ma sensu. Możemy mówić o tym, żeby jeszcze ten jeden, ostatni raz, zostawić serce na boisku. Chcę, żeby ludzie, którzy przyjdą oglądać nasze mecze, byli dumni ze swojej drużyny. Jeśli będą, zaakceptuję każdy wynik – dodał Heynen.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy