Strona głównaInne publikacjeVital Heynen pozostanie w Polsce?!

Vital Heynen pozostanie w Polsce?!

Sensacyjne doniesienia przedstawił „Sport.pl”. Według tego portalu, Vital Heynen zamierza ubiegać się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski kobiet. Obecnie na tym stanowisku jest wakat po odejściu Jacka Nawrockiego.

Reprezentacja Polski siatkarzy zakończyła wczoraj turniej mistrzostw Europy na trzecim miejscu. Zgodnie z umową między PZPS i Vitalem Heynenem, kontrakt selekcjonera wygasł. Jak mówił potem sam zainteresowany w wywiadzie pomeczowym, kadra potrzebuje kogoś nowego.

Heynen pracował z reprezentacją Polski przez trzy lata. Już w pierwszym roku jego pracy odbyły się mistrzostwa świata, a Belg doprowadził Biało-Czerwonych do obrony tytułu. Ostatnim jego turniejem były zakończone wczoraj mistrzostwa Europy.

[irp posts=”4037″ name=”Włosi mistrzami Europy w siatkówce!”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jak się okazuje, Heynen wcale nie musi opuszczać Polski. Niewykluczone, że Belg stanie do rywalizacji o posadę selekcjonera reprezentacji kobiet. Kilka dni temu z pracy z kadrą zrezygnował Jacek Nawrocki, który objął drużynę mistrza Polski Chemika Police.

Jednym z rywali Heynena w konkursie będzie Stephane Antiga, który wygrał mistrzostwo świata z Polakami w 2014 roku. Obecnie pracuje z kobiecym zespołem z Bydgoszczy. Co ciekawe, Heynen również ma doświadczenie pracy z kobietami, swego czasu prowadził siatkarki plażowe.

Głównym powodem odejścia Heynena są nieudane igrzyska olimpijskie w wykonaniu Polaków. Odpadnięcie w ćwierćfinale było dużym ciosem, po którym drużyna być może jeszcze się nie otrząsnęła.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy