Strona głównaŚwiatW Brukseli też protestują. Powód inny niż w Polsce

W Brukseli też protestują. Powód inny niż w Polsce

W stolicy Belgii przeszedł dziś największy od początku pandemii marsz klimatyczny. Na ulice Brukseli wyszło nawet 70 tysięcy osób.

Powodem do organizacji marszu był zbliżający się szczyt klimatyczny, który odbędzie się 31 października w Glasgow. Aktywiści obawiają się, że jego uczestnicy nie podejmą wystarczających decyzji by pomóc poprawić kondycję naszej planety.

Wśród demonstrujących można było zobaczyć przedstawicieli około 80 organizacji pozarządowych oraz polityków i delegacji różnych partii. Koalicja Klimatyczna oczekuje „ambicji, spójnych środków, pokazują solidarność między wszystkimi grupami”.

– Chociaż od ostatniego marszu podjęto wiele działań politycznych, cele wyznaczone przez nasz rząd nie są wystarczająco ambitne – powiedziała Zanna Vanrenterghem z Greenpeace – Chcemy spójnej polityki klimatycznej. Należy inwestować w energię odnawialną, w wyposażenie domów w panele s, lepszy transport publiczny i oraz koniec dotacji dla paliw kopalnych.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Po tym, jak wydarzyły się te wszystkie katastrofy, które widzieliśmy tego lata, naprawdę ważne jest, abyśmy teraz zaczęli działać. Ponieważ wszyscy wiedzą, na czym polega problem – dodał Xavier De Wannemaeker z Extinction Rebellion.

W ostatnim czasie w Polsce odbyły się także strajki klimatyczne organizowane przez Fridays For Future. Ludzie wyszli na ulice w 20 miastach naszego kraju.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

To dlatego zniknęła! Pamiętacie Hannę Śleszyńską, siostrę Basen z „Daleko od noszy”?

Hanna Śleszyńska długimi latami bawiła nas w roli siostry Basen, jednej z głównej bohaterek popularnego serialu "Daleko od...

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Ostatnie newsy