Warta Poznań zwolniła trenera! Eksperci krytyczni

Warta Poznań poinformowała o zwolnieniu Piotra Tworka z funkcji trenera pierwszej drużyny. Decyzja ta została przyjęta negatywnie przez środowisko ekspertów, którzy nie rozumieją takiego ruchu.

– W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii klubu – powiedział prezes Bartosz Wolny.

– To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Tymczasowym trenerem zespołu będzie Adam Szała, który poprowadzi „Zielonych” w sobotnim meczu ligowym z Piastem Gliwice. Wkrótce ogłosimy nazwisko nowego trenera – dodał dyrektor sportowy Radosław Mozyrko.

Warto przypomnieć, że Warta pod wodzą Tworka w sezonie 2019/2020 awansowała w barażach do Ekstraklasy po raz pierwszy od 26 lat. W zeszłym sezonie poznański klub był rewelacją rozgrywek i osiągnął wynik zdecydowanie ponad stan.

Włodarze Warty jakby zapomnieli o osiągnięciach Tworka i postanowili go zwolnić po gorszej formie klubu w obecnym sezonie. Ta decyzja nie została pozytywnie przyjęta przez ekspertów.

– A mógł Tworek nie awansować do ekstraklasy z tym g**nobudżetem i dzisiaj będąc na 12/ miejscu w I lidze wszyscy by mówili, że to w sam raz – napisał na Twitterze Krzysztof Stanowski.

Marine Le Pen zachwycona Polską. Wymowny opis do zdjęcia z Warszawy

Marine Le Pen, liderka francuskiego prawicowego Zjednoczenia Narodowego, odwiedziła Warszawę. Jak już informowaliśmy w mPress.pl, Jarosław Kaczyński zwołał na sobotę do Warszawy europejską prawicę....