Strona głównaInne publikacjeWczoraj odbyły się mistrzostwa świata w podbijaniu balona. Jednym ze współorganizatorów był...

Wczoraj odbyły się mistrzostwa świata w podbijaniu balona. Jednym ze współorganizatorów był Gerard Pique

Mistrzostwa świata w nowej dyscyplinie sportowej można było obejrzeć na Twitchu popularnego w Hiszpanii Ibaia Llanosa. Mecze podbijania balona komentował także współorganizator zawodów Gerard Pique.

Gerard Pique i Ibai Llanos to dobrzy znajomi, którzy od jakiegoś czasu współpracują ze sobą w sferze mediów społecznościowych. Kilka tygodni temu obaj panowie ogłosili, że zorganizują pierwsze mistrzostwa świata w podbijaniu balona.

Jak się okazało, nie był to żart. W jednym z hiszpańskich hoteli zbudowano arenę do gry, która przypominała typowy salon z kanapą, stołem i innymi przeszkodami, z którymi musieli radzić sobie zawodnicy.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

W sumie wystąpiło 32 graczy z różnych krajów. Zawodnicy mierzyli się z sobą w dwuminutowych pojedynkach. Turniej był rozgrywany w formie pucharowej, tzn. przegrywający odpadał z rywalizacji, a zwycięzca przechodził do kolejnej rundy. Balona podbijano ręką, punkty zdobywało się, gdy balon dotykał podłogi. Zabronionym zagraniem było uderzanie balona w dół, wtedy punkt zdobywał przeciwnik.

Spotkania były komentowane przez wspomnianych wyżej Ibaia Llanosa i Gerarda Pique, a także popularnych w Hiszpanii dziennikarzy sportowych: Alfredo Duro i Cristobala Sorię. Najlepszy okazał się reprezentant Peru Francesco de la Cruz, który w finale pokonał Niemca Jana Spiessa. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy euro.

Wydarzenie cieszyło się sporą popularnością. W najlepszych momentach oglądało je nawet 600 tysięcy widzów. Tak wielu kibiców nie zbierają często mecze LaLigi transmitowane w Hiszpanii.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy