Wiadomo, kto skomentuje finał Euro 2020. TVP wydała komunikat

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Kto skomentuje finał Euro 2020? Kilkadziesiąt godzin trwały spekulacje na temat tego, kto skomentuje finał Euro 2020 – mecz Anglia – Włochy. TVP Sport oficjalnie potwierdziło właśnie, że Dariusza Szpakowskiego zastąpi duet: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Dziś potwierdzono, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. Początkowo planowano, by to właśnie on towarzyszył widzom podczas spotkania o złoto. Na kilka dni przed meczem okazało się jednak, że doświadczony komentator został od niego odsunięty.

Kto skomentuje finał Euro 2020 – mecz Anglia – Włochy? 

Wstępne pogłoski mówiły o tym, że spotkanie Anglia – Włochy przejmie Jacek Laskowski. Teraz szef TVP Sport – Marek Szkolnikowski – poinformował jednak, że finał Euro 2020 skomentuje duet Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

Mateusz Borek to dziennikarz, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez dwie dekady pracował w Polsacie Sport, gdzie skomentował kilka wielkich imprez piłkarskich, również tych z udziałem reprezentacji Polski (Mundial 2002, Euro 2008 czy Euro 2016). Z kolei jego niedzielny kompan – Kazimierz Węgrzyn – to były piłkarz. Wcześniej przez wiele lat był komentatorem i ekspertem Canal+ Sport, zajmującym się głównie polską Ekstraklasą.

CZYTAJ TAKŻE: Oficjalnie: Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. TVP Sport podaje powód

Boniek odniósł się do odsunięcia Dariusza Szpakowskiego. "Dla mnie jesteś nr 1"

Odsunięcie Dariusza Szpakowskiego

Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn finał Euro 2020
Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

W piątek przed południem oficjalnie stało się jasne, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje meczu finałowego Euro 2020. Potwierdził to cytowany wyżej Szkolnikowski. 

– Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na mikrofonie słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk – przekazał szef TVP Sport. 

Wiele wskazuje na to, że legendarny komentator w ogóle nie skomentuje w TVP piłki nożnej w najbliższym czasie. Niewykluczone, że nigdy.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...