Strona głównaSportTokio 2020Wielki pech Doroty Borowskiej. Przegrała medal o 0,08 sekundy!

Wielki pech Doroty Borowskiej. Przegrała medal o 0,08 sekundy!

Niezwykłego pecha miała Dorota Borowska w olimpijskim sprincie kanadyjkarek na 200 metrów. Polka zajęła czwarte miejsce, przegrywając brązowy medal o 0,08 sekundy.

To był debiut olimpijski Borowskiej, która nie znajdowała się wśród faworytek do medalu. Mimo to w finale na 50 metrów przed metą znajdowała się na drugiej pozycji, ale pod koniec opadła z sił i została wyprzedzona o dwie rywalki. Medal był niesamowicie blisko, ale uciekł o 0,08 s.

– Wiedziałam, że dwie zawodniczki były przede mną. To było widać. Ale ani Ukrainka, ani ja nie wiedziałyśmy, która ma brązowy medal. Wynik się długo nie wyświetlał, długo czekałam, a jak już zobaczyłam… – mówiła rozpłakana Borowska – Na łódce było gorzej. Tam byłam sama i emocje wygrały. Tu jestem z wami i nie chcę tak się odkrywać.

Dorota Borowska to dwukrotna medalistka mistrzostw świata. W 2018 roku zdobył srebrny i brązowy medal w wyścigach na 200 metrów w klasach C-1 i C-2 płynąc w parze z Sylwią Szczerbińską. Dziś była bardzo bliska pierwszego w karierze medalu olimpijskiego.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Sprint ma to do siebie, że różnice na mecie zawsze są bardzo małe. Tu zawsze można gdybać – dodała kajakarka – Boli. Ale muszę się z tym pogodzić, muszę to przespać. A później na pewno będę przepracowywała ten start z moją panią psycholog. Nie przestaję walczyć o złoty medal olimpijski. Mam trzy lata.

– Podium napędziłoby mnie jeszcze lepiej do dalszego działania, dałoby już jakieś spełnienie. Trudno, niektórzy muszą na swoje podium czekać dłużej. Jestem dobrej myśli. Doczekam się. Zrobię wszystko, żeby się doczekać. Paryż jest już za trzy lata. Celem jest złoto. Zawsze celem jest walka o złoto – zakończyła Borowska.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy