Wioślarze pokazali klasę. Mamy szansę na medale!

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio swoje pierwsze starty odbyli polscy wioślarze. Dwie ekipy w dobrym stylu awansowały do finałów, a trzecia wystąpi w półfinale.

Jako pierwsza do boju ruszyła męska dwójka: Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski. Polacy wystartowali w wyścigu ze Szwajcarami, Irlandczykami i Nowozelandczykami. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, ale górą okazali się nasi reprezentanci, którzy wyprzedzili Helwetów o 0,02 sekundy.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

W następnym wyścigu czwórek podwójnych wystąpiła nasza drużyna w składzie: Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja i Szymon Pośnik. Polacy mierzyli się z Włochami, Estończykami, Norwegami i Niemcami. W tym przypadku o zwycięstwie Biało-Czerwonych również zadecydowała fotokomórka. Polacy okazali się lepsi o 0,04 sekundy od Włochów.

Do finału awansowała także damska czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann. Polki przegrały wyraźnie aż o 4,3 sekundy z Chinkami, ale drugie miejsce dało im awans. Ta drużyna zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

– Rywalizacja już ruszyła. Emocje coraz bardziej biorą górę. Cieszę się, że kończymy dyskusję, czy igrzyska będą. To już są fakty – powiedział czterokrotny złoty medalista olimpijski Robert Korzeniowski dla Eurosportu – To są naprawdę klasowe drużyny. Medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Nigdy nie mięliśmy tylu pewnych punktów. Być może szykuje się rekord.

Finały z udziałami Biało-Czerwonych odbędą się we wtorek. Jeszcze dziś o godzinie 13:00 rozpocznie się uroczysta ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich.

Najnowsze artykuły