Strona głównaOpinieWitold Gadowski: odsyłanie młodych Ukraińców do ich kraju byłoby najlepszą pomocą militarną

Witold Gadowski: odsyłanie młodych Ukraińców do ich kraju byłoby najlepszą pomocą militarną

Niecodzienną propozycję w swoich mediach społecznościowych przedstawił Witold Gadowski. Znany, konserwatywny publicysta niejako wyciszył na moment dyskusje na temat tego, w jaki sposób powinniśmy pomagać Ukrainie.

Jak wiadomo, wojna w Ukrainie trwa już blisko półtora roku. Od tego czasu nasz kraj przyjął kilka milionów uchodźców zza wschodniej granicy. Spora część z nich wiąże z Polską plany na resztę swojego życia.

Jasne jest także, że nie każdy chce iść na front. Stąd też wśród wspomnianych uchodźców znajdziemy wielu młodych mężczyzn, zdolnych do służby wojskowej. Mimo oficjalnego zakazu wprowadzonego przez ukraińskie władze, istnieją sposoby na opuszczenie kraju.

Gadowski o wojnie w Ukrainie: odsyłać młodych Ukraińców do kraju

To nie podoba się Witoldowi Gadowskiemu, który zdaje się być zirytowany nieprzerwanymi dyskusjami o tym, jak możemy wesprzeć militarnie broniącą się przed Rosją Ukrainę.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Publicysta wychodzi zatem z autorską inicjatywą. Proponuje odsyłać tych, którzy spędzili już w naszym kraju kilka miesięcy lub ponad rok. Właśnie po to, by sami wspomogli własną ojczyznę w przepędzaniu rosyjskiego agresora.

– Dlaczego w Polsce młodzi mężczyźni z Ukrainy nie są administracyjnie odsyłani do swojego kraju aby wspaniale walczyli o wolność ich ojczyzny? To byłaby chyba najlepsza pomoc militarna… – przekazał Gadowski.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy