Witold Gadowski: odsyłanie młodych Ukraińców do ich kraju byłoby najlepszą pomocą militarną

Niecodzienną propozycję w swoich mediach społecznościowych przedstawił Witold Gadowski. Znany, konserwatywny publicysta niejako wyciszył na moment dyskusje na temat tego, w jaki sposób powinniśmy pomagać Ukrainie.

Jak wiadomo, wojna w Ukrainie trwa już blisko półtora roku. Od tego czasu nasz kraj przyjął kilka milionów uchodźców zza wschodniej granicy. Spora część z nich wiąże z Polską plany na resztę swojego życia.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Jasne jest także, że nie każdy chce iść na front. Stąd też wśród wspomnianych uchodźców znajdziemy wielu młodych mężczyzn, zdolnych do służby wojskowej. Mimo oficjalnego zakazu wprowadzonego przez ukraińskie władze, istnieją sposoby na opuszczenie kraju.

Gadowski o wojnie w Ukrainie: odsyłać młodych Ukraińców do kraju

To nie podoba się Witoldowi Gadowskiemu, który zdaje się być zirytowany nieprzerwanymi dyskusjami o tym, jak możemy wesprzeć militarnie broniącą się przed Rosją Ukrainę.

Publicysta wychodzi zatem z autorską inicjatywą. Proponuje odsyłać tych, którzy spędzili już w naszym kraju kilka miesięcy lub ponad rok. Właśnie po to, by sami wspomogli własną ojczyznę w przepędzaniu rosyjskiego agresora.

– Dlaczego w Polsce młodzi mężczyźni z Ukrainy nie są administracyjnie odsyłani do swojego kraju aby wspaniale walczyli o wolność ich ojczyzny? To byłaby chyba najlepsza pomoc militarna… – przekazał Gadowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły