Strona głównaOpinieWojciech Kowalczyk o Lewandowskim. Nikt wcześniej nie odważył się tego powiedzieć

Wojciech Kowalczyk o Lewandowskim. Nikt wcześniej nie odważył się tego powiedzieć

W mocnych słowach na temat Roberta Lewandowskiego wypowiedział się legendarny reprezentant Polski. Olimpijczyk z Barcelony – Wojciech Kowalczyk – w programie na żywo nie miał zamiaru gryźć się w język. Popularny „Kowal” o Lewandowskim powiedział to, czego żadna osoba publiczna dotąd powiedzieć się nie odważyła. 

Kowalczyk to srebrny medalista Igrzysk w Barcelonie 1992. Jeden z najlepszych zawodników turnieju i strzelec 1 z goli w meczu o złoto z Hiszpanią – gospodarzem imprezy. Reprezentacja Polski przegrała tamten finał 2-3. Kowalczyk, jedna z największych gwiazd polskiej piłki lat 90., dziś pełni rolę eksperta telewizyjnego. Coraz częściej pojawia się także w Internecie.

On również był napastnikiem, tak jak Robert Lewandowski. Również bardzo skutecznym i wreszcie – tak samo występował w lidze hiszpańskiej. Zakładamy zatem, że – gdy w ostrych słowach wypowiada się na temat „Lewego” – raczej wie, co mówi. A przede wszystkim: o czym mówi.

Wojciech Kowalczyk o Lewandowskim

W jednym z najnowszych programów na Kanale Zero, dotyczącym pożegnania Polaków z Euro 2024, Wojciech Kowalczyk podsumował wkład Lewandowskiego w grę naszej kadry.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Na przykład w meczu z Austrią. […] Wyglądało to jakoś do 60. minuty. Wszedł Świderski, ale też wszedł Lewandowski i co? Wszystko siadło – powiedział Kowalczyk sugerując że po wejściu na murawę takiej gwiazdy, powinno być wręcz odwrotnie. Ponadto zwrócił uwagę na parodystyczny wręcz sposób wykonywania rzutów karnych przez Roberta Lewandowskiego.

Albowiem identyczna sytuacja miała miejsce na mundialu 2 lata temu. „Lewy” również drobił w stronę piłki, ostatecznie oddając fatalny strzał, który bramkarz bez problemu obronił. Co ciekawe, w obu przypadkach sędziowie zarządzili powtórzenie „jedenastki”. We wtorek akurat ze względu na to, iż francuski bramkarz zbyt wcześnie oderwał stopy od linii bramkowej. Powtórzonego karnego – tak jak przed dwoma laty – polski napastnik ledwo co, ale wykorzystał. – Może niech kto inny strzela karne, skoro jego już rozczytali? – proponuje Kowalczyk.

Dagmara Kaźmierska w fatalnej sytuacji. Fani współczują i nie mogą uwierzyć

Wakacje w Paryżu, inne egzotyczne wyjazdy, brylowanie w mediach, status "królowej życia". Wszystko to już echa przeszłości. Dziś...

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Medal? Trzeba być realistą

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Reprezentacja Polski w...

Klaudia El Dursi wyleci z TVN-u? „Decyzja wydaje się oczywista” [WIDEO]

Czarne chmury zawisły nad gwiazdą telewizji TVN – Klaudią El Dursi. Modelka oraz prezenterka została bowiem przyłapana na,...

Ostatnie newsy