Faworyt jest jeden. Wyborcy PiS wskazali następcę Andrzeja Dudy

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości wskazali następcę Andrzeja Dudy. Jak wiadomo, sprawuje on urząd Prezydenta RP już drugą kadencję. Nie może zatem ubiegać się o kolejną. Najnowszy sondaż wskazuje na mocną przewagę jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS. 

Fakt, iż Duda nie może ubiegać się o reelekcję oznacza, że w obozie partii rządzącej muszą już zastanawiać się, kto wystartuje z ramienia PiS w wyborach prezydenckich za dwa lata. Takiego kandydata trzeba dobrze przygotować i odpowiednio przez ten okres promować.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Wirtualna Polska zleciła sondaż, na potrzeby którego pracownia United Surveys zapytała Polaków deklarujących głosowanie na PiS, który polityk powinien przejąć pałeczkę od prezydenta Andrzeja Dudy. O dziwo, nie wygrała Beata Szydło.

Następca Andrzeja Dudy. Wyborcy PiS wskazali kandydata

Choć wiele mówiło się o tym, że to właśnie była pani premier będzie ubiegać się w 2025 r. o urząd głowy państwa, sympatycy PiS-u woleliby kogoś innego. Wyniki badania zleconego przez wp.pl prawdopodobnie zaskoczyły wielu, nawet wewnątrz frakcji rządzącej.

Okazało się bowiem, że 21,4 proc. respondentów wskazało jako najlepszego następcę Andrzeja Dudy… Mateusza Morawieckiego. Obecny Prezes Rady Ministrów wyprzedził w tym badaniu właśnie Beatę Szydło. Za jej kandydaturą opowiedziało się 8,9 proc. badanych. Na trzecim miejscu, z wynikiem 5 proc. znalazła się marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Czyżby zatem – w przypadku wygrania przez PiS wyborów parlamentarnych – czekała nas rekonstrukcja rządu? Na pewno zanim władze partii rządzącej wybiorą Morawieckiego, zlecą szereg sondaży, w których zestawiony zostanie z potencjalnymi kandydatami opozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły