Zbigniew Ziobro o UE: zamieniła się w upiorną karykaturę

Niezwykle ostre słowa padły dziś z ust ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobry. O Unii Europejskiej wypowiedział się w sposób niejako sugerujący, że powinniśmy jej struktury opuścić.

Wywiad opublikowany przed momentem w Do Rzeczy bez wątpienia odbije się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i daleko poza jej granicami. Albowiem jeden z najbardziej znaczących polityków polskiego rządu sugeruje, że PolExit byłby dziś odpowiednim rozwiązaniem. Słowa, których użył będziemy wspominać długo.

Pieniądze 6 mln Polaków zagrożone. Zobacz, jak się zabezpieczyć

Zbigniew Ziobro o UE. PolExit jednak możliwy? 

Trudno wyobrazić sobie, że po takiej wypowiedzi ministra Ziobry stosunki Warszawy z Brukselą się poprawią. Ba! Najpewniej będzie wręcz odwrotnie. „Do Rzeczy” opublikowało bowiem właśnie wywiad z ministrem sprawiedliwości, który bez wątpienia nie spodoba się unijnym dygnitarzom i osobom decydującym o przyznawaniu funduszy. 

Sławomir po imprezie transmitowanej przez Polsat. Napisał o... przelewie. Chodzi o duże pieniądze

Początek rozmowy Karola Gaca ze Zbigniewem Ziobrą dotyczył krajowej polityki. Szef resortu sprawiedliwości mówił m.in. o swoich planach forsowania zaostrzenia kar dla najcięższych przestępców – m.in. pedofili, pijanych kierowców i gwałcicieli. W pewnym momencie tor rozmowy zszedł na stosunki Polski z Unią Europejską

Zniesmaczony postawą Brukseli wobec naszego rządu minister Ziobro stwierdził wówczas, że: „Unia Europejska zmienia się w upiorną karykaturę”. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx