Ziobro do opozycji: 5 osób zabitych przez pijanego kierowcę. Zadowoleni?

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny odniósł się do decyzji sądu ws. tragedii, jaka rozegrała się w miejscowości Boksycka w woj. Świętokrzyskim. Zbigniew Ziobro zadał opozycji retoryczne pytanie.

Szef resortu sprawiedliwości od lat frustruje się z powodu tego, że Bruksela – a wespół z nią politycy głównej partii opozycyjnej – blokuje zmiany w polskim Kodeksie Karnym. Miałyby one dotyczyć m.in. zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i sprawców morderstw ze szczególnym okrucieństwem.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Zdaniem Zbigniewa Ziobry – o czym pisaliśmy kilka tygodni temu – chociażby Dawid B., kat 8-letniego Kamilka z Częstochowy, powinien zostać skazany na karę śmierci. W środę natomiast Ziobro skomentował decyzję sądu ws. wypadku w Boksycce.

Tragedia w miejscowości Boksycka. Zbigniew Ziobro komentuje

To kolejna sytuacja, w której minister sprawiedliwości przypomina, iż od lat próbuje przeforsować zmiany w polskim prawie. Zmiany, które pozwalałyby wydać w danej sprawie wyrok znacznie bardziej surowy, niż ten, na jaki sądom zezwala obecny Kodeks Karny.

Przypomnijmy, że 28 maja na drodze krajowej nr 9 osobowy mercedes, kierowany przez pijanego i będącego pod wpływem narkotyków Piotra M., uderzył w fiata punto. Drugim z pojazdów wracało z wesela sześć osób. Niestety, aż pięć z nich zginęło. Wczoraj kraj obiegły informacje o tym, że uchylono tymczasowy areszt dla sprawcy.

– 5 osób zabitych przez pijanego i nafaszerowanego narkotykami kierowcę. Trafił do aresztu? Nie! Sąd odrzucił wniosek prokuratury. Czy ci, którzy uważali, że ważniejsze jest zadowolenie eurokratów z Berlina i Brukseli od porządku w polskich sądach i paraliżowali nasze reformy, nadal są z siebie dumni? – pyta poirytowany minister Ziobro.

Najnowsze artykuły